شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1392/12/18 15:33:47
سرویس اقتصادی
پشنگ مطرح کرد:

جزئیات محور سوال از وزیر کشور/ بی مهری دولت به مردم زلزله زده خاش و سراوان

نماینده خاش ، نصرت آباد ،میرجاوه در مجلس با تاکید بر اینکه دولت مردم زلزله زده خاش و سراوان را به فراموشی سپرده است، گفت: با گذشت ۱۱ ماه از زلزله ۷.۸ ریشتری سراوان، که خسارات زیادی به همراه داشت تا کنون دولت یک ریال هم برای بازسازی زیرساخت های این منطقه هزینه نکرده است.
جزئیات محور سوال از وزیر کشور/ بی مهری دولت به مردم زلزله زده خاش و سراوان نماینده خاش ، نصرت آباد ،میرجاوه در مجلس با تاکید بر اینکه دولت مردم زلزله زده خاش و سراوان را به فراموشی سپرده است، گفت: با گذشت 11 ماه از زلزله 7.8 ریشتری سراوان، که خسارات زیادی به همراه داشت تا کنون دولت یک ریال هم برای بازسازی زیرساخت های این منطقه هزینه نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/52715.jpg جزئیات,محور,سوال,از,وزیر,کشور/,بی,مهری,دولت,به,مردم,زلزله,زده,خاش,و,سراوان Icana

حمیدرضا پشنگ در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سوال خود از وزیر کشور که قرار است روز سه شنبه در کمیسیون عمران مجلس حاضر شود و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد، گفت: بی تفاوتی دولت نسبت به مردم زلزله زده خاش و سراوان و بازسازی زیرساخت های آسیب دیده این منطقه محور اصلی و علت سوال من از وزیر کشور است.

نماینده خاش ، نصرت آباد ،میرجاوه در مجلس شورای اسلامی  با یادآوری زلزله 7.8 ریشتری که 27 فروردین ماه امسال در سراوان رخ داد، تصریح کرد:  این زلزله خساراتی را به همراه داشت، که از سوی دولت میزان این خسارات برآورد شد و دولت مصوبه ای را به بازسازی زیرساخت های آسیب دیده منطقه اختصاص داد.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بعداز گذشت 11 ماه از وقوع زلزله سراوان و با وجود مصوبه دولت برای بازسازی زیرساخت های آسیب دیده منطقه، تا کنون یک ریال هم در این خصوص هزینه نشده است، تصریح کرد:  سیستان و بلوچستان یک استان مظلوم، محروم و توسعه نیافته است به همین علت مورد بی مهری و کم لطفی دولت قراردارد.

پشنگ با اشاره به اینکه در زلزله فروردین ماه سراوان زیرساخت های بخش راه، مسکن، آب و فضای آموزشی این منطقه خسارت و آسیب زیادی دیده است، گفت:  با این وجود تا امروز یک ریال هم در این رابطه به استان پرداخت نشده است.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مردم منطقه محروم سراوان  به فراموشی سپرده شده اند، افزود: دولت مصوبه برای رفع خسارتهای وارد آمده به سراوان  را اجرایی نکرده در حالی که مردم را امیدوار و برای آنها انتظار ایجاد کرد  دریغ از اینکه یک ریال در این زمینه پرداخت شود.

نماینده خاش ، نصرت آباد ،میرجاوه در مجلس با اشاره به خسارت های وارد آمده به  مدارس و فضاهای آموزشی سراوان تصریح کرد:  هرلحظه امکان بروز حادثه ی دیگر در منطقه وجود دارد،بر این اساس سوال از وزیر کشور را مطرح کردم تا بپرسم آقای رحمانی فضلی آیا واقعا حق مردم این است؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet