خبرگزاری خانه ملت

شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1393/01/05 09:09:00
سرویس فرهنگی

"لرستان"پایتخت طبیعت ایران

نماینده مردم استان لرستان در مجلس شورای اسلامی، به بیان زیبایی های طبیعت بکر و بی‌نظیر حوزه انتخابیه خود از جمله اشتران کوه، آبشار بیشه و تونل برفی پرداخت.
"لرستان"پایتخت طبیعت ایران نماینده مردم استان لرستان در مجلس شورای اسلامی، به بیان زیبایی های طبیعت بکر و بی‌نظیر حوزه انتخابیه خود از جمله اشتران کوه، آبشار بیشه و تونل برفی پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/64404.jpg "لرستان"پایتخت,طبیعت,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛گفتگوی نمایندگان استان لرستان درمجلس و توصیه های آنها  به مسافران نوروزی را در ادامه می خوانید.

                

 

ردیف

اماکن دیدنی استان لرستان

1

دریاچه گهر

2

قلعه فلک الافلاک

3

آبشار نوژیان

4

دریاچه گَهَر

5

اشتران‌ کوه

6

مناره آجری خرم‌آباد

7

امام زاده جعفر(ع)

8

رود سیمره

9

تپه های باباخانی

10

گرداب سنگی

11

بقعه شاه زاده احمد

12

دره حوض موسی

13

مسجد جامع بروجرد

14

مقبره شاهزاده  ابوالحسن

15

سنگ نبشته خرم‌آباد

16

دره محمل کوه

17

پل شاهپوری

18

تپه سراب

19

غار بتخانه

20

تفرجگاه تنگه چشمک

 

 
                     
 
توصیه های نوروزی نمایندگان استان لرستان به مسافران نوروزی
 

نماینده

جاذبه های گردشگری

قائیدرحمت

(نماینده ازنا ودرود در مجلس)

1-آبشار بیشه،چشمه ساعت،اشتران کوه

2-امامزاده‌های زین‌الدین‌العلی و پیرعبدالله(ع)

3-"دریاچه گهر" در ضلع جنوبی دامنه اشتران

4-غارهای استان لرستان،سنگ نبشته‌ها و نقوش چند هزار ساله

5-تونل برفی در ازنا "منطقه دره تخت"

6-منطقه پاچه لک در چهار فصل سال برف دارد

7-پل‌های تاریخی،چاه کیان و سراب داریاب

8-دامداری و پرورش ماهی قزل آلا، عسل و برنج

 توکلی

(نماینده الیگودرزدرمجلس)

1-لاله های واژگون 

2-بلند ترین قله در منطقه زاگرس،

3-ده ها آبشار و بقاع متبرکه

4-صنایع دستی و تولیدات کشاورزی و دامی

5-مسیرگردشگران استان های،فارس،کرمان و اصفهان

6-قلعه فلک افلاک،پل های تاریخی  در منطقه دختر و کوهدشت

 
درهمین راستا خبرگزاری خانه ملت گفتگوهایی با نمایندگان استان لرستان درمجلس انجام داده که درادامه می خوانید.

 درود به عنوان پایتخت طبیعت ایران

عباس قائیدرحمت درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت،در مورد طبیعت و آثار تاریخی حوزه انتخابیه خود، گفت: درود به عنوان پایتخت طبیعت ایران به دلیل استعداد طبیعی و وجود"اشتران کوه"  و چشمه سارهای منحصر بفرد و ازنا که دارای آبشارهای فوق العاده از جمله آبشار معروف "بیشه" است،همچنین چشمه ساعت که با همان زمان‌بندی منظم ساعت، آب در آن گاه جریان داشته و گاه قطع می‌شود، از زیبایی خاصی برخوردار است.

               

نماینده مردم ازنا و درود در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:"دریاچه گهر" درضلع جنوبی دامنه "اشتران کوه" قرار دارد و دره‌های این منطقه به دلیل گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری به ویژه درختان خودروی میوه زیبایی خاصی به این طبیعت بکر بخشیده است،همچنین تونل برفی در ازنا در منطقه دره تخت و منطقه پاچه لک در چهار فصل سال برف دارد و یخچال‌های موجود در آن موجب شده‌اند که حتی در گرم‌ترین روزهای سال، این تونل خنک‌ترین نقطه این شهرستان باشد. چاه کیان و سراب داریاب نیز از دیگر زیبایی‌های بی‌نظیر این منطقه هستند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: آثار تاریخی این شهرستان از جمله غارهای استان لرستان، سنگ نبشته‌ها و نقوش چند هزار ساله و پل‌های تاریخی، جذابیت خاصی به آن می‌بخشند و امامزاده‌های زین‌الدین‌العلی و پیرعبدالله  نیز از دیگر مراکز تاریخی جذب توریست این منطقه اند.
 
وی با اشاره به فضای مناسب این منطقه برای پرورش دام و ماهی، عنوان کرد: دامداری و پرورش ماهی قزل آلا، عسل و برنج این منطقه به عنوان سوغات استفاده شده و برنج آن  از چنان مرغوبیتی برخوردار است که گاه در شهرهای ساحلی نیز به فروش می‌رسد.
 
استان لرستان شاهراه شرق به غرب

محمد تقی توکلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تبریک فرا رسیدن سال نو اظهار کرد:لرستان از نظر میراث فرهنگی و ابنیه های تاریخی استانی غنی است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ادامه داد: این استان هفت هزار سال قدمت دارد  ودارای پل های تاریخی است ضمن این که مناظر طبیعی و دلنوازی همچون آبشار،دریاچه،رودخانه، کوه و دشت دارا است.

وی افزود:لرستان استانی است که لاله های واژگون،بلند ترین قله در منطقه زاگرس،ده ها آبشار و بقاع متبرکه دارد و از نظر زیبایی و طبیعت گردی استان جالبی است.

                  

توکلی بیان کرد:از دیگر آثار تاریخی استان لرستان  می توان به "قلعه فلک افلاک" در خرم آباد و پلهای تاریخی  در منطقه دختر و کوهدشت اشاره کرد.

این نماینده مجلس نهم با بیان این که در ایام عید نوروز سال گذشته چهارمیلیون گردشگر به استان لرستان سفر کردند،عنوان کرد:این آمار نشان می دهد که میزان مسافرانی که به این استان سفر داشتند نسبت به سال گذشته30 درصد رشد داشته است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس به آثار این شهرستان اشاره کرد و گفت:این استان شاهراه شرق به غرب است و مسیر آن بگونه ای است که گردشگران استان های،فراس،کرمان و اصفهان از آنجا عبور می کنند.

وی افزود:در شهر"الیگودرز" ستاد استقبال از میهمانان نوروزی تشکیل شده است و مراکز اقامتی آمادگی پذیرایی از مسافران را دارند؛ضمن این که در ورودی شهر بروشورهایی جهت آشنایی مسافران نوروزی با فرهنگ و موقعیت این شهر توزیع می شود.

توکلی تصریح کرد:صنایع دستی و تولیدات کشاورزی و دامی به صورت خشک جهت استفاده در معرض دید مسافران نوروزی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت از مسافران نوروزی برای سفر به استان لرستان ابراز کرد: سال جدید را به همه هموطنان تبریک می گویم و آرزو دارم عزیزانی که به سفر می روند با سلامتی و دل خوش برگردند ضمن این که به فکر کسانی که در مقصد منتظر و در مبدا بدرقه شان کردند باشند./

پایان پیام

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet