هدر موبایل
1393/01/11 09:02:00
سرویس اجتماعی
قاضی‌پور با انتقاد از نابودی دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور مطرح کرد:

سال 92 به اقدامات شعاری برای نجات دریاچه‌های کشور گذشت

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به رفع مشکل تالاب ها و دریاچه‌های کشور، گفت: اقدامات مقطعی و غیر کارشناسانه مسئولان خود عاملی است که مرگ دریاچه‌‌ها و تالاب‌های کشور را نزدیک‌تر می‌کند.
سال 92 به اقدامات شعاری برای نجات دریاچه‌های کشور گذشت عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به رفع مشکل تالاب ها و دریاچه‌های کشور، گفت: اقدامات مقطعی و غیر کارشناسانه مسئولان خود عاملی است که مرگ دریاچه‌‌ها و تالاب‌های کشور را نزدیک‌تر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/55140.jpg سال,92,به,اقدامات,شعاری,برای,نجات,دریاچه‌های,کشور,گذشت Icana

نادر قاضی‌پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تاکنون اقدام عملی برای نجات دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور انجام نشده است، گفت: متاسفانه مسئولان برای نجات و احیای دریاچه‌ها و تالاب‌ها به ویژه دریاچه ارومیه  در سالی که گذشت تنها به برگزاری سمینارها و همایش‌های بی‌حاصل بسنده کردند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نجات تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور نیازمند اقدامات عملی و به دور از شعار است، تصریح کرد: متاسفانه نجات دریاچه‌ها در کشور به ویژه دریاچه ارومیه تنها به صرف هزینه‌های گزاف برای برگزاری همایش‌های گوناگون منتهی شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه دولت یازدهم نیز در نجات دریاچه‌ها و تالاب‌ها سیاستی همچون سیاست‌ دولت‌های گذشته در پیش گرفته است.

قاضی‌پور با ضروری خواندن ورود دولت در جلوگیری از خشک شدن سرمایه‌های ملی، افزود: انجام اقدامات غیرکارشناسی و ادامه این روند روز به روز بر تعداد تالاب‌های کشور که در شرایط بحرانی قرار می‌گیرند می‌افزاید.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید هر چه سریع‌تر با تزریق اعتبارات کارآمد از خشک شدن بیشتر دریاچه‌ و تالاب‌های کشور جلوگیری کند، گفت: دولت باید بداند که خشک شدن هر دریاچه یا تالاب در کشور تبعات بسیار نامطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از افزایش نیافتن اعتبار برای نجات دریاچه ارومیه، تاکید کرد: دریاچه ارومیه با اینکه همچون نگینی در کشور به شمار می‌رود و فواید بسیاری نیز تاکنون داشته اما اعتبارات تخصیص یافته به نجات آن تاکنون تک ریالی نیز افزایش نیافته است.

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خشک شدن دریاچه‌ها و تالاب‌ها به راه‌افتادن سونامی نمک منجر می‌شود، افزود: سلامت مردم اکنون در دستان مسئولان است از این رو تا قبل از اینکه خطری سلامت‌شان را تهدید کند باید اقدامات عملیاتی صورت بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet