شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1392/12/29 09:47:00
سرویس فرهنگی

دیدنی‌های البرز تلفیقی از کویر و طبیعت بکر

عضو مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به جاذبه‌های گردشگری در استان البرز، گفت: دیدنی‌های البرز تلفیقی از کویر و طبیعت بکر است.
دیدنی‌های البرز تلفیقی از کویر و طبیعت بکر عضو مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به جاذبه‌های گردشگری در استان البرز، گفت: دیدنی‌های البرز تلفیقی از کویر و طبیعت بکر است. https://cdn.icana.ir/d/019/64735.jpg دیدنی‌های,البرز,تلفیقی,از,کویر,و,طبیعت,بکر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛گفتگوی نمایندگان استان البرز در مجلس و توصیه های آنها  به مسافران نوروزی را در ادامه می خوانید.
 

            

ردیف

اماکن دیدنی استان البرز

1

جاذبه های گردشگری طالقان

2

غار یخ مراد

3

قله کهار

4

قلعه صمصام

5

خانه دکتر محمد مصدق

6

کاخ سلیمانیه

7

برج کردان

8

بقایای آتشکده سنگی تخت رستم

9

برج میدانک آدران

10

بقعه شاهزاده سلمان

11

دریاچه سد امیرکبیر

12

امامزاده رحمن و زید(ع)

13

مسجد هلجرد

14

کاخ شهرستانک آبشار پیچه

15

برج سنگی گچسر

16

دختر قلعه

17

حمام مصباح

18

پل شاه عباسی

19

کاروانسرای ینگه‌امام

20

کاروانسرای شاه‌عباسی

 

           

توصیه های نوروزی نمایندگان استان البرز به مسافران نوروزی

نماینده

جاذبه های گردشگری

 کولیوند

(نماینده کرج،اشتهارد و آسارا درمجلس)

 1-"سد امیرکبیر" یکی از جاذبه‌های گردشگری استان

2-"اشتهارد" طبیعت زیبای کویری

 3-طالقان با رودخانه‌های پر آب و مناطق باصفا

 4-وجود 59 روستای زیبا در جاده چالوس از کرج تا تونل کندوان

5-آثار باستانی متعلق به دوره صفویه و قاجار

 اکبریان

(نماینده استان البرز در مجلس)

1-منطقه زیبای جاده چالوس

2-پیست اسکی دیزین و سد امیرکبیر

3-روستای تاریخی "برقان"

4- وجود مناطق ییلاقی و گردشگری طالقان

5-مناطق ویلایی و ییلاقی در ساوجبلاغ و نظرآباد

 
درهمین راستا خبرگزاری خانه ملت گفتگوهایی با نمایندگان استان البرز درمجلس انجام داده که در ادامه می خوانید.

محمد‌جواد کولیوند درگفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت،ضمن اشاره به جاذبه‌های توریستی و تفریحی در استان البرز، توضیح داد:استان البرز پیش از اینکه تبدیل به یک استان مجزا شود مورد غفلت مسافران واقع می‌شد و کسی به این استان اعتنا نمی‌کرد ولی از آن زمان که البرز بدل به یک استان مجزا شد بیشتر به لحاظ گردشگری مورد توجه قرار می‌گیرد.

نماینده مردم کرج،اشتهارد و آسارا درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: دراستان البرز گردشگران می‌توانند با تلفیقی از زیبایی‌های طبیعی مواجه شوند؛چراکه از یک سو دراشتهارد با طبیعت  کویری مواجه می‌شویم و از سوی دیگر در طالقان با رودخانه‌های پر آب و مناطق مصفا روبرو هستیم.
             
            
 
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس،افزود:جاده چالوس از کرج تا تونل کندوان 59 روستا وجود دارد که در میان این روستاها جاذبه‌های گردشگری فوق العاده‌ای دیده می‌شود و به لحاظ آب و هوا نیز این روستاها از قابلیت‌های زیادی برای جذب گردشگر برخوردار هستند.
 
عضوفراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به آثار باستانی موجود در استان البرز، گفت: در استان البرز اماکن و حتی پارک‌های وجود دارد که قدمتی کهن دارند و در این استان آثار باستانی متعلق به دوره صفویه و قاجار نیز وجود دارد.
 
عضو مجمع نمایندگان استان البرز، توضیح داد:"سد امیرکبیر" در این استان به عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری مطرح می‌شود و هر ساله در ایام تعطیل تعداد قابل توجهی از گردشگران را جذب خود می‌کند و از این رو این استان با توجه به مناطق با صفا و سرسبز می‌توان منطقه‌ای مناسب برای سیاحت در ایام نوروز باشد.
 
60 درصد سفرهای نوروزی از استان البرز صورت می گیرد
 
عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تبریک فرا رسیدن سال نو اظهار کرد: البرز یکی از استان هایی است که مسافران برای سفر به نقاط دیگر کشور از آن عبورمی کنند،بطوری که 60 درصد سفرهای نوروزی از استان البرز صورت می گیرد.
 
نائب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد:استان البرز مکان های دیدنی بسیار خوبی در بحث گردشگری دارد که ازجمله می توان به منطقه زیبای" جاده چالوس"،"پیست اسکی دیزین" و "سد امیرکبیر" اشاره کرد.
 
              
 
این نماینده مجلس نهم به منطقه ویژه گردشگری "برقان" و "ولیان" در ساوجبلاغ اشاره کرد و گفت:"برقان" یک روستای تاریخی است همچنین وجود مناطق ییلاقی و گردشگری طالقان که دارای وسعت جغرافیایی بزرگی است  توانسته مسافران زیادی را برای استراحت و تفرج به استان البرز ترفیب کند.
          
           
وی افزود:مناطق ویلایی و ییلاقی به صورت باغ و ویلا در ساوجبلاغ و نظرآباد وجود دارد که مسافرانی که از تهران و استان های دیگر به البرز سفر می کنند از این امکان استفاده کنند.
 
وی درخصوص تمهیدات اندیشیده جهت استقبال از مسافران نوروزی گفت: ستاد تدابیر ویژه به وسیله استانداری و فرمانداری تشکیل شده و تاکنون دستگاه های اجرایی جلسات متعددی را برای فراهم کردن امکانات جهت حضور مسافرین در استان البرز برگزار کردند.تمهیدات ویژه ای برای گردشگران و خدمات دهی به آنان در مناطقی مانند جاده چالوس،طالقان و سایر مناطق به عمل آمده تا مردم سفر خوب و خوشی را در استان البرز داشته باشند./
 
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet