خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/18 17:14:50
سرویس اقتصادی
بائوج لاهوتی با تشریح جزئیات جلسه کمیسیون عمران:

قرائت گزارش سقوط هواپیمای فالکون در کمیسیون /هر استانی سازمان نظام مهندسی مستقل خواهد داشت

عضو کمیسیون عمران مجلس در تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران گفت: در جلسه کمیسیون عمران مقرر شد که هر استانی سازمان نظام مهندسی مستقل داشته باشد.
قرائت گزارش سقوط هواپیمای فالکون در کمیسیون /هر استانی سازمان نظام مهندسی مستقل خواهد داشت عضو کمیسیون عمران مجلس در تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران گفت: در جلسه کمیسیون عمران مقرر شد که هر استانی سازمان نظام مهندسی مستقل داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/56112.jpg قرائت,گزارش,سقوط,هواپیمای,فالکون,در,کمیسیون,/هر,استانی,سازمان,نظام,مهندسی,مستقل,خواهد,داشت Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: درجلسه امروز کمیسیون عمران طرح یک ‌فوریتی اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مورد بررسی قرار گرفت و با رای اعضا برخی از موارد آن تصویب شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در رابطه با این مصوبه توضیح داد: بر اساس قانون در گذشته تنها هر استانی که بیش از 50 مهندس عمران داشت می توانست یک سازمان نظام مهندسی مستقل داشته باشد و بقیه شهرستانها دفتر نمایندگی بودند، اما بر اساس مصوبه امروز هر شهرستانی می تواند قانون نظام مهندسی مستقلی داشته باشد.

وی افزود: همچنین در جلسه امروز کلیات طرحی درباره تامین اعتبار پروژه های نیمه کاره از طریق تغییر کاربری زمین هایی که در مالکیت دولت هستندبه تصویب رسید.

وی بیان داشت: مورد دیگر که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت در خصوص سقوط هواپیمای فالکون که در کیش سقوط کرد بود که مشاور کمیسیون در گزارشی اعلام کردند که هواپیما فرسوده و فاقد امکاناتی از قبیل امکان پرواز در شب، دستگاه اتومات، جعبه سیاه، سیستم مکالمات صوتی و خلبان خبره بوده و در مجموع این نگاه متوجه سازمان هواپیمایی کشوری است که چرا هواپیمایی با این امکانات اجازه پرواز داشته است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: رأی‌گیری طرح ارزیابی زیست ‌محیطی ایران هم در این جلسه انجام شد که با موافقت نمایندگان رای آورد، اما  طرح تعیین وظایف سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار نگرفت./

پایانه پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet