هدر موبایل
1392/12/19 10:29:49
سرویس اجتماعی
صلاحی:

همه چیز درباره جزئیات لایحه تعیین تکلیف وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی/نواقص قانون کار مرتفع می شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در تشریح جزئیات لایحه تعیین تکلیف اختیارات و وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: این لایحه گامی اساسی برای پاسخ به نیازهای ارباب رجوع است.
همه چیز درباره جزئیات لایحه تعیین تکلیف وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی/نواقص قانون کار مرتفع می شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در تشریح جزئیات لایحه تعیین تکلیف اختیارات و وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: این لایحه گامی اساسی برای پاسخ به نیازهای ارباب رجوع است. https://cdn.icana.ir/d/019/51842.jpg همه,چیز,درباره,جزئیات,لایحه,تعیین,تکلیف,وظایف,وزارت,تعاون،,کار,و,رفاه,اجتماعی/نواقص,قانون,کار,مرتفع,می,شود Icana

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ در تشریح لایحه تعیین تکلیف اختیارات و وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: با توجه به اینکه وزارت تعاون، وزارت کار و وزارت رفاه با یکدیگر ادغام شدند بنابراین در این میان لازم بود تا خلاءهای قانونی از میان برداشته شود که در نهایت دولت لایحه‌ای با عنوان تعیین تکلیف اختیارات  و وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به مجلس ارایه داد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: لایحه مذکور در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است و تاکنون بخش عمده رسیدگی به آن پایان یافته، به جرات می‌توان گفت که با تصویب این لایحه در مجلس بسیاری از خلاءهای قانونی برای فعالیت وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفع خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه اکنون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای پراکندگی قانونی است،‌ تصریح کرد: در این شرایط نیاز است تا این قوانین به روز شده و بازنگری در قوانین موجود صورت گیرد تا تعیین تکلیف وظایف و اختیارات این وزارتخانه شفاف شود.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون اجتماعی به دنبال اضافه‌ کردن یکسری قوانین برای فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند،‌ افزود: هم‌اکنون هر بخش این وزارتخانه بر اساس قوانین قبلی وظایف خود را انجام می‌داد به عنوان مثال بخش تعاون این وزارتخانه بر اساس قوانین وزارت تعاون، بخش کار بر اساس قوانین وزارت کار و بخش رفاه نیز با قانون وزارت رفاه در دوره قبل از ادغام، وظایف خود را انجام می‌دهد.

صلاحی درباره موادی که در لایحه تعیین تکلیف اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد،‌ یادآور شد: در گذشته حوزه تعاون وسیع نبوده که در این لایحه علاوه بر گسترش آن، وضعیت میزان اختصاص اعتبارات این حوزه، مشخص شده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس نهم، ادامه داد: با تصویب لایحه مذکور در مجلس می‌توان امید داشت که در حوزه رفاه اجتماعی بیمه‌ها تسری ‌یابند که در این میان گام‌های اساسی برای پاسخ به نیازهای ارباب رجوع برداشته می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: با توجه به نواقص موجود در قانون کار، به طور قطع با تصویب لایحه مذکور افراد تحت پوشش قانون کار نیز از خدمات بهتری بهره‌مند می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet