هدر موبایل
1392/12/19 11:47:17
سرویس اقتصادی
نوری :

بخش کشاورزی محور توسعه، اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس گفت: رونق کشاورزی باعث تحقق اقتصاد چند بعدی و بی نیازی به واردات محصولات غذایی خواهد شد که ثمره آن دستیابی به اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.
بخش کشاورزی محور توسعه، اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی است عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس گفت: رونق کشاورزی باعث تحقق اقتصاد چند بعدی و بی نیازی به واردات محصولات غذایی خواهد شد که ثمره آن دستیابی به اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است. https://cdn.icana.ir/d/019/44807.jpg بخش,کشاورزی,محور,توسعه،,اشتغال,و,تحقق,اقتصاد,مقاومتی,است Icana

سید راضی نوری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در رابطه با نقش کشاورزی در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی مبتنی بر چند مورد  بوده که محوریت آن خروج از اقتصاد تک محصولی است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: مواردی از قبیل کشاورزی، گردشگری و مالیات می تواند اقتصاد ایران را از تک محصولی بودن خارج کند که این موضوع به طور حتم یکی از پیش زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

وی تصریح کرد: برای تامین مایحتاج کشاورزی و تحقق امنیت غذایی باید وابستگی به واردات را کاهش دهیم که این موضوع مستلزم حمایت از صنعت کشاورزی بوده و می توان با خودکفایی در بخش کشاورزی بسیاری از وابستگی ها را کاهش داد.

وی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به معنی مقابله با شکنندگی اقتصاد است و یکی از موارد مهم که قابل برنامه ریزی بوده کشاورزی است، اما متاسفانه برنامه ریزی کشور بر اساس برنامه های توسعه پیش نرفته و هنوز فضا برای کار کردن و دستیابی به استقلال کامل وجود دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: به طور مثال استان خوزستان به عنوان یک جلگه می تواند کل کشاورزی ایران را متحول کرده و خواسته مقام معظم رهبری را محقق سازد، اما آنطور که باید و شاید به این استان توجه نشده است.

نوری بیان داشت: کشاورزی یک محوریت است و باید آن را به عنوان یک مهم مد نظر قرار دهیم و نگاه به نفت تنها به عنوان یک پشتیبان برای رونق اقتصادی باشد، آن زمان می توانیم اقتصاد مقاومتی را محقق سازیم.

نماینده مردم شوش در مجلس تاکید کرد: در نهایت رونق کشارورزی باعث تحقق اقتصاد چند بعدی و بی نیازی به واردات محصولات غذایی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet