شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1392/12/19 10:47:31
سرویس اقتصادی
خسروی مطرح کرد:

تعیین قیمت قیر در انحصار دو شرکت خصوصی / مجلس بررسی می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه علت گرانی بی رویه قیر توزیع انحصاری این کالا توسط دو شرکت خصوصی است، گفت: این شرکت ها انصاف را رعایت نمی کنند به هیمن علت مجلس در اولین فرصت برای رسیدگی به این وضعیت وارد خواهد شد.
تعیین قیمت قیر در انحصار دو شرکت خصوصی / مجلس بررسی می کند عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه علت گرانی بی رویه قیر توزیع انحصاری این کالا توسط دو شرکت خصوصی است، گفت: این شرکت ها انصاف را رعایت نمی کنند به هیمن علت مجلس در اولین فرصت برای رسیدگی به این وضعیت وارد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/57385.jpg تعیین,قیمت,قیر,در,انحصار,دو,شرکت,خصوصی,/,مجلس,بررسی,می,کند Icana

علیرضا خسروی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به گرانی های اخیر قیر که زمینه سوء استفاده و ورود قیر غیراستاندارد به صنعت راه و ساختمان سازی را ایجاد کرده است، گفت: در حال حاضر قیر توسط دو شرکت خصوصی به صورت انحصاری در حال توزیع و خرید و فروش است که متاسفانه انصاف را رعایت نمی کنند و باعث آشفتگی بازار این محصول شده اند.

نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قرار بود بخش خصوصی برای کمک به ساماندهی وضعیت اقتصادی ورود پیدا کند، تصریح کرد: در حال حاضر کالایی مثل قیر که در زیر ساخت های راه و ساختمان کاربرد زیادی دارد از حالت رقابتی خارج شده و به صورت انحصاری با هر قیمتی که دو شرکت توزیع کننده تعیین کنند به فروش می رسد.

این نمانیده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در اولین فرصت مجلس برای بررسی وضعیت قیمت قیر و نحوه فعالیت دو شرکت خصوصی توزیع کننده این کالا اقدام خواهد کرد، افزود: انتظار این است که بخش خصوصی در هر حوزه ای که فعالیت دارد با ایجاد رقابت به تنظیم بازار کمک کند اما در مورد قیر این اتفاق که نیافتاده است هیچ باعث آشفتگی بازار هم شده اند.

تعیین قیمت قیر در انحصار دو شرکت خصوصی

خسروی با بیان اینکه در حال حاضر تعیین قیمت قیر در انحصار دو شرکت خصوصی قرارگرفته است، افزود: این شرکت ها از مدار انصاف خارج شده اند به همین علت قیمت قیر از تنی 30 هزار تومان به یک میلیون و 200 هزار رسیده است.

نماینده مردم سمنان در مجلس با طرح این سوال که واقعا چه اتفاقی در کشور افتاده است که وضعیت خرید و فروش قیر اینچنین آشفته و بدون برنامه باشد، تصریح کرد: موضوع قیمت قیر که بحث انرژی هسته ای نیست که بگوییم بر اثر تحریم ها دچار این وضعیت شده است!

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دو شرکت خصوصی توزیع کننده قیر قرار بود برای کمک به تنظیم بازار فعالیت کنند اما گویا تصمیم دارند در مدت زمان کوتاهی بار خود و تمامی وابستگانشان را از طریق خرید و فروش ناعادلانه قیر ببندند.

پایان پیام/ 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet