هدر موبایل
1392/12/19 10:38:09
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفیان ملا:

اگر اقتصاد کشور مقاومتی بود نیازی به مذاکرات هسته‌ای نداشتیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایجاد فضای سالم در اقتصاد را از اقدامات لازم برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت که اقتصاد کشور در سال‌های گذشته اقتصاد مقامتی بود الان نیازی به مذاکرات هسته‌ای و مذاکرات ژنو نداشتیم.
اگر اقتصاد کشور مقاومتی بود نیازی به مذاکرات هسته‌ای نداشتیم عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایجاد فضای سالم در اقتصاد را از اقدامات لازم برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت که اقتصاد کشور در سال‌های گذشته اقتصاد مقامتی بود الان نیازی به مذاکرات هسته‌ای و مذاکرات ژنو نداشتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/49270.jpg اگر,اقتصاد,کشور,مقاومتی,بود,نیازی,به,مذاکرات,هسته‌ای,نداشتیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛عزت‌الله یوسفیان ملا اظهار کرد: برای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی ابتدا باید برای این کار بسترسازی شود و سهم هر یک از قوا در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعیین شود. در این صورت سهم مردم نیز به خودی خود روشن خواهد شد.

وی افزود: در برنامه‌های پنج ساله سوم، چهارم و پنجم احکام مربوط به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وجود داشته یا قانون هدفمندی یارانه‌ها، قانون ارتقای سلامت اداری، قانون پولشویی و قانون سرمایه‌گذاری خارجی همه بخش‌هایی از اقتصاد مقاومتی هستند اما متاسفانه ما تنها حرف زدیم و شعار دادیم. از جمله در قانون برنامه پنجم قرار بود سالی 20 درصد اتکا به نفت در بودجه از بین برود اما هنوز این امر میسر نشده است زیرا دولت درآمد جایگزینی برای کاهش بیست درصدی اتکا به نفت نیافته است.
 
این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ایجاد فضای سالم در اقتصاد را از جمله اقدامات لازم برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان و خاطرنشان کرد: باید ابتدا با فساد مبارزه کرد زیرا در فساد نمی‌توان سرمایه‌گذاری کرد. کسی که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند باید بداند سرمایه‌اش به دست امثال بابک زنجانی نمی‌افتد.
 
نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: گام دوم این است که صنایع تولید داخلی را رواج دهیم و تسهیلات بانکی بدهیم تا صنایع فعلی سر پا نگه داشته شوند و بعد صنایع جدید ایجاد کنیم البته در این مسیر دولت فقط باید برنامه‌ریزی کند و اقدامات حاکمیتی انجام دهد و تصدی‌گری به عهده مردم باشد.
 
یوسفیان با تاکید بر لزوم تعیین سهم قوا در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با زمان‌بندی مشخص، تصریح کرد: در واقع مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بین قوانین موجود و سیاست‌گذاری نظام هماهنگی ایجاد کردند و این قوای سه‌گانه هستند که باید تقسیم کاری بین خود انجام دهند و برنامه‌ها مشخص باشد وگرنه با حرف و مصاحبه و شعار کاری از پیش نمی‌رود.
 
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: اگر ما از سال اول اجرای برنامه پنجم کاهش وابستگی به نفت را دنبال می‌کردیم الان نیازی به مذاکرات هسته‌ای و مذاکرات ژنو نداشتیم زیرا نفتی در میان نبود که آنها آن را به گروگان بگیرند و پولش را بلوکه کنند و اگر اقتصاد ما مقاومتی بود الان نیاز به مذاکرات، بیمه کشتیرانی و فلان شرکت فرانسوی نداشتیم.
وی در پایان گفت: وقتی اقتصاد مقاومتی شود و جو سالم ایجاد شود مردم هم به دنبال اشیای لوکس و کالاهای خارجی نمی‌روند البته شرط آن این است که با ارتقای کیفیت کالاهای داخلی گرایش مردم به کالای خارجی را از بین ببریم. /
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet