هدر موبایل
1392/12/19 11:22:06
سرویس سیاسی
لاریجانی در مراسم افتتاح ساختمان جدید شیرخوارگاه حضرت رقیه:

سازمان بهزیستی نقشی همگرا در توسعه کشور دارد/سیاست اقتصاد مقاومتی آزمونی جدید برای قوا است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بهزیستی کشور نقش همگرایی در توسعه کشور دارد.
سازمان بهزیستی نقشی همگرا در توسعه کشور دارد/سیاست اقتصاد مقاومتی آزمونی جدید برای قوا است رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بهزیستی کشور نقش همگرایی در توسعه کشور دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/63715.jpg سازمان,بهزیستی,نقشی,همگرا,در,توسعه,کشور,دارد/سیاست,اقتصاد,مقاومتی,آزمونی,جدید,برای,قوا,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آیین آفتتاح ساختمان جدید شیرخوارگاه حضرت رقیه امروز (دوشنبه 19 اسفند) با حضور دکتر علی لاریجانی انجام شد.

علی لاریجانی در این مراسم با بیان اینکه حضور در چنین کار خیری افتخار است گفت: نقش سازمان بهزیستی در کشور ممتاز است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از نهادها در کشور نقش توسعه‌ای دارند اما بهزیستی دارای خصوصیتی است که وجه عاطفی در جامعه دارد که با توجه به این نقش جامعه را به سمت توسعه سوق می‌دهد.

وی ادامه داد: برخی از دستگاهها بر حسب قانون وظایفی دارند اما در سازمان بهزیستی افرادی خیر حضور دارند که اگر قانون هم نباشد خودشان مشکلات را بهخصوص در بخش بودجه حل می‌کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس افزود: سازمان بهزیستی با عاطفه اجتماعی عجین است و نقش همگرایی در توسعه کشور دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته این گونه تشکیلات را نداشتیم گفت: این گونه مشکلات بیشتر در محله‌های کوچکتر حل می‌شد اما زندگی امروزی اقتضا می‌کند با کمک گرفتن از سازمانهایی مثل بهزیستی و افراد خیر این مشکلات را حل کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: باید از سازمان هایی همچون بهزیستی برای حل مشکلات استفاده مطلوب تر کرد و سهم نهادهای دولتی و دیگران که می توانند با حضورو کمکشان عاطفه و همبستگی اجتماعی به وجود آورند را قوی دید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خیرینی که در زمینه های مشکلات اجتماع و حل مسائل نیازمندان کار می کنند کارشان ارزشمند است که این نشان دهنده یک جامعه مسئولیت پذیر و زنده است که در این زمینه باید خدا را شکر کرد و زمینه های حضور افراد خیر را در زمینه های مختلف فراهم کرد.

وی افزود: البته باید توجه داشت اینگونه همگرایی ها در جامعه باید در مورد مدارس و کارهایی که مربوط به بهزیستی است زمینه هایش فراهم شود.

عضو کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس، گفت: خیرینی که برخی از مشکلات را می‌بینند و در آن حوزه حضور پیدا می‌کنند مشکلات دیگری را نیز می بینند و احساس مسئولیت برای کشور می کنند که این خود یک بسترسازی برای فراگیر شدن توسعه در بدنه اجتماع را فراهم می کند لذا ابتدا باید از بعد اقتصادی به آن اهمیت داد و در وجه دوم باید به عنوان موتور محرک مهم در توسعه کشور به آنها اهمیت داد.

لاریجانی با بیان اینکه بودجه ای که سالانه به سازمان بهزیستی تعلق می گیرد قابل توجه است تصریح کرد: باید زمینه‌های حضور خیرین را در این عرصه‌ها فراهم کنیم و از این رو نگاه مجلس به خدمات بهزیستی مثبت است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اوضاع اقتصادی کشور خوب نیست که این به مشکلات کشور باز می‌گردد گفت: سهم بودجه جاری کشور از کل بودجه سهم بسیار درشتی است که در کشور جای توسعه را باقی نمی گذارد.

وی ادامه داد: بخشی از این مشکلات باز می گردد به بحث تحریم ها و مقداری هم به سوء مدیریت ها باز می گردد که شرایط اقتصادی کشور را اینگونه رقم زده است.

 

منابع حاصل از فروش نفت و گاز باید صرف آبادانی کشور شود

لاریجانی افزود: منابعی که از فروش نفت و گاز تهیه می شود باید صرف آبادانی کشور شود اما حجم زیاد بودجه کشور نمی‌گذارد خیلی چیزی باقی بماند که این یک اشکال بزرگ است.

رئیس مجلس ادامه داد: وقتی در دولت گذشته با اینگونه مسائل مخالفت می کردیم مجلس را متهم به کارشکنی می کردند که اینگونه نبود بلکه مجلس به دنبال آینده نگری بود که کشور به این وضع دچار نشود.

وی تصریح کرد: منابع کشور باید صرف سرمایه گذاری با مشارکت مردم شود که این به نفع مملکت است .

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بیان کرد: با پدیده های اقتصادی نباید سیاسی برخورد کرد زیرا در دراز مدت بر وضعیت اقتصادی تأثیر می گذارد.

 

سیاست اقتصاد مقاومتی آزمونی جدید برای قوا است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست مقاومت اقتصادی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است گفت: این یک آزمون جدید برای قوا است.

وی افزود: چندین قانون برای تسهیل کسب و کار تصویب کردیم و نمی توان فضای کسب و کار را به صورت دولتی انجام داد زیرا پرهزینه است و باید برای کارآفرینی و بهره وری رقابت ایجاد کرد و در همین راستا باید دولت قانون هایی که تصویب شده را اجرا کند و اگر خلائی وجود دارد مجلس با رویکرد مثبت به دنبال رفع آنها است.

لاریجانی با اشاره به تصویب قانون هدفمندی یارانه ها در مجلس گفت: تصویب این قانون برای رفع نیازها در کشور است و به نحوی باید باشد افرادی که آسیب پذیرتر هستند مورد توجه جدی قرار گیرند که اجرای این قانون در چارچوبی که در مجلس تصویب کرده می تواند شرایط جدیدی را ایجاد کند ولی اگر باز هم به صورت ناقص اجرا شود مشکلات گذشته دوباره تکرار می شود.

لاریجانی با اشاره به تصویب قانون هدفمندی یارانه ها در مجلس گفت: تصویب این قانون برای رفع نیازها در کشور است و به نحوی باید باشد افرادی که آسیب پذیرتر هستند مورد توجه جدی قرار گیرند که اجرای این قانون در چارچوبی که در مجلس تصویب کرده می تواند شرایط جدیدی را ایجاد کند ولی اگر باز هم به صورت ناقص اجرا شود مشکلات گذشته دوباره تکرار می شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس بیان کرد: کمک به بخش تولید در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به دست فراموشی سپرده شد که این برای تولیدکنندگان مشکلاتی را ایجاد کرد که در این راستا باید بانک ها برای حل مشکل ارزی تولیدکنندگان برای اینکه سرمایه در گردش داشته باشد توجه ویژه ای شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نظارت می کند که درآمد قانون هدفمندی یارانه ها به بخش هایی همچون تولید و بهداشت و درمان برای اینکه فشارها از روی مردم و به ویژه بیماران برداشته شود به صورت مطلوب اجرا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet