شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1392/12/19 11:26:32
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

دیدار اشتون با فعالان فتنه محکوم است/وزارت‌خارجه پاسخگوی رفتار غیردیپلماتیک اشتون باشد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با محکوم کردن اتفاقات اخیر مبنی بر دیدار اشتون با فعالان فتنه گفت: دستگاه دیپلماسی به عنوان متولی این امور باید پاسخگوی اتفاقات و اقدامات خارج از عرف اشتون باشد.
دیدار اشتون با فعالان فتنه محکوم است/وزارت‌خارجه پاسخگوی رفتار غیردیپلماتیک اشتون باشد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با محکوم کردن اتفاقات اخیر مبنی بر دیدار اشتون با فعالان فتنه گفت: دستگاه دیپلماسی به عنوان متولی این امور باید پاسخگوی اتفاقات و اقدامات خارج از عرف اشتون باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/42818.jpg دیدار,اشتون,با,فعالان,فتنه,محکوم,است/وزارت‌خارجه,پاسخگوی,رفتار,غیردیپلماتیک,اشتون,باشد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات چند روز گذشته کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر دیدار با فعالان فتنه و دخالت در موضوع حقوق بشر ایران، گفت: مناسبات ایران با اتحادیه اروپا و اشتون به نمایندگی از گروه 1+5 فقط حول محور مسئله هسته ای است، البته حضور وی در ایران فقط به مقوله هسته ای ختم نمی شود بلکه ما هم اعتقاد داریم که پیرامون موضوعاتی مانند امور سیاسی، فرهنگی و اقتصادی باید با اتحادیه اروپا مراوده داشته باشیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود کاترین اشتون به مسائلی که برای ایران چالش برانگیز است قطعا به نوعی دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی است، افزود: قطعا اقدامات و اظهارات اشتون درباره حقوق بشر و دیدار با فعالان فتنه خارج از عرف دیپلماتیک بوده و وی حق و اجازه این گونه اقدامات را نداشته است از طرفی دیگر به طور حتم نباید اجازه داده می شد که یک نماینده اتحادیه اروپا در امور داخلی کشور دخالت کند.

نقوی حسینی با اعلام اینکه مقوله حقوق بشر در ایران روندی کاملا مشخص و شفاف دارد یادآور شد: اشتون در جایگاهی برای دخالت در امور ایران نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با محکوم کردن دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با فعالان فتنه گفت: حضور اشتون در ایران با هدف بررسی و پیگیری موضوعاتی مانند حقوق بشر نیست بلکه وی باید در این سفر فقط مناسبات ایران با اتحادیه اروپا را پیگیری می کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه دولت و دستگاه دیپلماسی مسئول اصلی اقدامات خارج از عرف کاترین اشتون است، یادآور شد: به طور حتم وزارت خارجه باید پاسخگوی این اتفاقات و این اقدامات باشد زیرا این وزارتخانه نباید اجازه ملاقات اشتون با فعالان فتنه را می داد حتی اگر قرار بود اشتون با فعالان زن دیداری داشته باشد نباید با مجرمان و متهمان فتنه ملاقاتی انجام می‌شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet