هدر موبایل
1392/12/19 11:27:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمد علیپور:

اقتصاد مقاومتی زیرساخت توسعه کشور است

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی بالاترین انگیزه، زیرساخت و سند اقتصادی برای توسعه کشور است.
اقتصاد مقاومتی زیرساخت توسعه کشور است نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی بالاترین انگیزه، زیرساخت و سند اقتصادی برای توسعه کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/53038.jpg اقتصاد,مقاومتی,زیرساخت,توسعه,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛محمدعلی پورافزود: با اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، آبادانی و استقلال کامل کشور از وابستگی ها را در آینده ای نه چندان دور شاهد خواهیم بود.

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، راه و هدف توسعه اقتصادی و زیربنای کشور را ترسیم کرده اند بنابراین مسئولان و مردم نیز در تحقق این سیاست ها نقش آفرین هستند.
 
این نماینده مجلس افزود: مسئولان باید زیرساخت سیاست های اقتصاد مقاومتی که به عنوان اصول نظام جمهوری اسلامی ایران توسط مقام معظم رهبری تائید شده است را فراهم کنند.
 
علی پور ادامه داد: تفسیر از اقتصاد مقاومتی این است که خود را متکی به خارجیان نکنیم، البته به این معنا نیست که نیاز به آنها نداریم چرا که همه ملت‏ ها به همدیگر وابسته‏ اند و بسیاری از مسائل در اثر همین روابط است که توسعه و پیشرفت می‏ کند.
 
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را از فاکتورهای اصلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: برای تحقق این مهم باید تمامی تسهیلات و امکانات لازم در اختیار آنها گذاشته شود.
 
وی با تاکید بر اینکه قوای سه گانه باید برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی با یکدیگر هماهنگ باشند اظهار کرد: در سال 93 نیز قوای سه گانه باید در این راستا اهتمام جدی داشته و با یکدیگر نشست های کارشناسی برگزار کنند و ضمن حمایت از یکدیگر تلاش کنند که این مقوله به شکل عملیاتی درآید.
 
این نماینده مجلس اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی مختص به دوران تحریم نیست و نقشه ای جامع و مدون برای شکوفایی اقتصاد کشور است که حتی پس از تحریمها نیز همچنان پا برجا می ماند.
 
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم بر منطقه و تحریمهای موجود اقتصاد مقاومتی از مولفه هایی است که می تواند وابستگی اقتصاد را به نفت کاهش داده و موجب استقلال اقتصادی کشور شود.
 
علی پور افزود: برای اینکه بتوانیم تحریم ها را پشت سر بگذاریم می توانیم اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک شیوه اقتصادی که می تواند کشور را نجات دهد و به آینده نگاه خوبی داشته باشد به عنوان بالاترین سند اقتصادی مورد توجه قرار دهیم.
وی ادامه داد: امروز دشمن در جنگ اقتصادی تلاش می کند پایه های اقتصاد کشور را سست و موجب نابودی آن شود بنابراین در این شرایط تنها عاملی که می تواند اقتصاد بیمار کشور را درمان کند اقتصاد مقاومتی است./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet