هدر موبایل
1392/12/19 12:05:43
سرویس اقتصادی
شریعت‌نژاد تاکید کرد:

کشف تخلف در یک شرکت تولید کود/مجلس پیگیری می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از عملکرد یک شرکت تولید کننده کود، گفت: مجلس پیگیر تخلف این شرکت در تولید کود با درصد پتاسیم پایین است.
کشف تخلف در یک شرکت تولید کود/مجلس پیگیری می‌کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از عملکرد یک شرکت تولید کننده کود، گفت: مجلس پیگیر تخلف این شرکت در تولید کود با درصد پتاسیم پایین است. https://cdn.icana.ir/d/019/52535.jpg کشف,تخلف,در,یک,شرکت,تولید,کود/مجلس,پیگیری,می‌کند Icana

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از عدم رعایت اخلاق از سوی یک شرکت تولید کود، گفت: تخلف این شرکت در تولید کود با درصد پایین پتاسیم تیشه به ریشه کشاورزی و تولیدات داخلی می‌زند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه شرکت‌های تولید کننده نهاده‌های تولید باید حامی و پشتیبان بخش کشاورزی کشور باشند در تشریح میزان پتاسیم مورد نیاز خاک، تصریح کرد: در تولیدات کود سولفات منیزیم باید میزان  25 درصد پتاسیم برای اغنای خاک ها به ویژه در مناطق شمالی کشور مدنظر باشد که متاسفانه کود تولید شده در شرکت مذکور تنها 6 درصد پتاسیم دارد.

وی ادامه داد: انجام آمایشات لازم نشان داد که کود تولید شده در شرکت مذکوراز استاندارد لازم برخوردار نبود و تنها 6 درصد پتاسیم دارد.

شریعت‌نژاد با یادآوری تحویل اسناد و مدارک تخلف این شرکت  در تهیه و تولید کود به رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: مجلس به جد پیگیر تخلف مذکور است.

وی تخلف این شرکت تولید کود با کیفیت پایین را کلاهبرداری بزرگ خواند و تاکید کرد: کارخانه‌ای که باید پشتیبان بخش کشاورزی باشد تاکنون خیانت به کل بخش کشاورزی کشور می‌کرده است.

قوه‌قضاییه به تخلف این شرکت به مثابه مفسد‌ فی‌الارض  نگاه کند

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این مطلب که انگیزه کسب پول بیشتر از سوی این شرکت  خیانت به بخش کشاورزی منجر شده است، گفت: قوه قضاییه باید با این شرکت و شرکت‌هایی که به این نوع اقدامات دست می‌زنند همچون مفسد‌فی‌الارض برخورد کند.

وی یادآور شد: کود تولید شده از سوی این شرکت  نه تنها در جهت تقویت خاک عمل نکرده بلکه خیانت آشکار به تولید کشور است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قوه قضاییه باید برخورد با این نوع شرکت ها را در اولویت خود قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet