خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/19 13:51:36
سرویس اجتماعی
خضری خبر داد:

پیگیری ممنوعیت واردات دارو از وزیر بهداشت/ تصمیمات یک‌شبه بازی با جان بیماران است

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، درباره اعلام نظر سازمان غذا و دارو مبنی بر ممنوعیت واردات دارو در سال آینده، گفت: ممنوعیت واردات دارو موضوعی نیست که یک‌شبه نسبت به آن تصمیم‌گیری شود بنابراین فردا سه‌شنبه اعضای کمیسیون، این موضوع را از وزیر بهداشت پیگیری خواهند کرد.
پیگیری ممنوعیت واردات دارو از وزیر بهداشت/ تصمیمات یک‌شبه بازی با جان بیماران است عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، درباره اعلام نظر سازمان غذا و دارو مبنی بر ممنوعیت واردات دارو در سال آینده، گفت: ممنوعیت واردات دارو موضوعی نیست که یک‌شبه نسبت به آن تصمیم‌گیری شود بنابراین فردا سه‌شنبه اعضای کمیسیون، این موضوع را از وزیر بهداشت پیگیری خواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44174.jpg پیگیری,ممنوعیت,واردات,دارو,از,وزیر,بهداشت/,تصمیمات,یک‌شبه,بازی,با,جان,بیماران,است Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با انتقاد از اینکه قرار است از سال آینده ممنوعیت واردات دارو اجرایی شود،‌ افزود: ممنوعیت واردات دارو موضوعی نیست که یک‌شبه بخواهیم نسبت به آن تصمیم‌گیری کنیم و بر این اساس فردا سه‌شنبه(20 اسفند) در دیدار با وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: به طور حتم شرکت‌های دارویی کشور ابتدا باید کیفیت داروهای خود را بالا ببرند تا بتوانند رقابتی درست با داروی مشابه خارجی داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ گفت: بدون‌شک اگر کیفیت داروهای ایرانی افزایش یابد مشابه خارجی آن خود به خود از صحنه رقابت حذف خواهد شد و در این میان سود اقتصادی دارویی در کشور نیز افزایش می‌یابد.

گفتنی است؛ سازمان غذا و دارو اعلام کرده است که در راستای حمایت از تولید داخلی دارو، سال آینده از واردات داروهای خارجی که مشابه داخلی دارند، جلوگیری خواهد شد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet