هدر موبایل
1392/12/19 14:12:10
سرویس اقتصادی
افضلی فرد:

گزارش پرونده زمین خواری به سال آینده موکول شد/ شکایت 6 نماینده از سازمان اسناد برای اجرا نشدن طرح کاداستر

سخنگوی کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی از اعلام نتیجه نهایی پرونده زمین خواری در سال آینده از سوی این کمیسیون خبر داد.
گزارش پرونده زمین خواری به سال آینده موکول شد/ شکایت 6 نماینده از سازمان اسناد برای اجرا نشدن طرح کاداستر سخنگوی کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی از اعلام نتیجه نهایی پرونده زمین خواری در سال آینده از سوی این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/45668.jpg گزارش,پرونده,زمین,خواری,به,سال,آینده,موکول,شد/,شکایت,6,نماینده,از,سازمان,اسناد,برای,اجرا,نشدن,طرح,کاداستر Icana

افضلی فرد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره مهمترین پرونده های جاری کمیسیون اصل نودم مجلس گفت: بررسی شکایت نمایندگان از نحوه توزیع سبد کالا یکی از موارد در دستور کار این کمیسیون است که در سال جاری بررسی می شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنین بررسی شکایت 6 نفر از نمایندگان از رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور در رابطه با اجرا نکردن طرح کاداستر در خصوص زمین های مزروعی در دستور کار کمیسیون اصل نودم مجلس قرار دارد، ادامه داد:‌ در نظر داریم این پرونده‌ها را در سال جاری در دستور کار کمیسیون قرار دهیم تا مدت بررسی آن طولانی نشود.

افضلی فرد همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده زمین‌خواری گفت: بررسی این پرونده در مرحله اول به اتمام رسید و مسئولان دعوت شده در کمیسیون اصل 90 مستندات خود را ارائه دادند و مقرر شد شهرداران، اعضای شوراهای شهر به ویژه در پنج استان تهران، البرز، گیلان، مازندران و گلستان که در پرونده زمین خواری دخیل بودند برکنار شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: در همین زمینه یک کمیته اجرایی با حضور نماینده ویژه دادستان کل کشور برای احصاء، تفکیک و ابلاغ وظایف دستگاه های اجرایی که متاسفانه یکی از عوامل پدیده زمین خواری عدم تعامل دستگاه های ذیربط و سوء استفاده دلالان است، تشکیل شده.

وی درباره اعلام نتیجه نهایی پرونده زمین خواری گفت: نتیجه نهایی این پروند بعد در سال آینده مشخص می شود.

شکایت نمایندگان از جابه‌جایی و اخراج برخی دانشمندان هسته‌ای سازمان انرژی اتمی

سخنگوی کمیسیون اصل نودم مجلس، از شکایت تعدادی از نمایندگان به کمیسیون اصل نودم مجلس مبنی بر جابه‌جایی و اخراج برخی از دانشمندان هسته ای سازمان انرژی اتمی از سوی مدیریت این سازمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از دانشمندان هسته ای ما در لیست ترور رژیم صهیونیستی قرار دارد، جابه‌جایی و اخراج برخی از دانشمندان از جهت اطلاعاتی که آنها دارند نگران کننده است و در کمیسیون اصل نودم بررسی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet