خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/01/02 08:40:00
سرویس سیاسی
نوذر شفیعی:

فضا برای دیپلماسی پارلمانی در دولت روحانی بازتر شد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با انتقاد از کاهش تأثیرگذاری دیپلماسی پارلمانی در دولت نهم و دهم، گفت:‌ فضای دیپلماسی پارلمانی در دولت روحانی بازتر شد.
فضا برای دیپلماسی پارلمانی در دولت روحانی بازتر شد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با انتقاد از کاهش تأثیرگذاری دیپلماسی پارلمانی در دولت نهم و دهم، گفت:‌ فضای دیپلماسی پارلمانی در دولت روحانی بازتر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43206.jpg فضا,برای,دیپلماسی,پارلمانی,در,دولت,روحانی,بازتر,شد Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به روند رو به رشد حوزه دیپلماسی پارلمانی در یک سال اخیر، گفت:‌ خوشبختانه دیپلماسی پارلمانی در کنار دیپلماسی رسمی، جایگاه مناسبی دارد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دیپلماسی پارلمانی از لحاظ افکار عمومی جهان در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد، افزود:‌ دیپلماسی پارلمانی اصولا از فضای خشک سیاسی به دور است و معمولا این نوع دیپلماسی منافع مردم را مد نظر قرار می‌دهد، بنابراین با دیپلماسی پارلمانی تأثیرگذاری یک کشور بر کشورهای دیگر بیشتر می شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره علت مغول ماندن دیپلماسی پارلمانی در دولت نهم و دهم، تصریح کرد: دیپلماسی در آن زمان مغفول واقع نشده بود بلکه زمینه تأثیری‌گذاری و فعالیت‌ها کاهش یافته بود، از طرف دیگر در آن زمان به‌علت بسته بودن فضای سیاست خارجی نقش دیپلماسی پارلمانی کم رنگ شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: هم‌اکنون با روی کار آمدن دولت یازدهم فضای سیاست خارجی و دیپلماسی پارلمانی بازتر شده، از این رو در یک سال اخیر شاهد سفر هیأت‌های پارلمانی خارجی به کشور هستیم.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اعلام اینکه دیپلماسی پارلمانی به‌طور حتم یک دیپلماسی مکمل است، گفت:‌ قطعا دیپلماسی‌ها به صورت یک سیستم عمل می‌کنند، از این‌رو دیپلماسی پارلمانی رقیب دیپلماسی عمومی و رسمی نیست، بلکه این عناوین در کنار هم موجب ارتقای جایگاه سیاست خارجی کشور می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet