خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/02/01 12:05:00
سرویس اقتصادی
میرمرادزهی:

لزوم افزایش قیمت خریدتضمینی متناسب با اقتصاد مقاومتی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس،با تأکید بر اینکه در راستای اقتصاد مقاوتی دولت باید به تولید کنندگان تسهیلات و منابع مالی کافی دهد،گفت: به طور حتم مردم با مقاومت چند ساله می توانند کشور را از واردات بی رویه محصولات کشاورزی و وابستگی به کشورهای بیگانه نجات دهند.
لزوم افزایش قیمت خریدتضمینی متناسب با اقتصاد مقاومتی عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس،با تأکید بر اینکه در راستای اقتصاد مقاوتی دولت باید به تولید کنندگان تسهیلات و منابع مالی کافی دهد،گفت: به طور حتم مردم با مقاومت چند ساله می توانند کشور را از واردات بی رویه محصولات کشاورزی و وابستگی به کشورهای بیگانه نجات دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/55114.jpg لزوم,افزایش,قیمت,خریدتضمینی,متناسب,با,اقتصاد,مقاومتی Icana

هدایت اله میرمرادزهی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به این سوال که برای گام برداشتن در مسیر اقتصاد مقاومتی در زمینه کشاورزی چه باید کرد؟گفت: تأمین امنیت غذایی جامعه در بحث اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت است به طوری که باید بتوان با تدوین یک برنامه جامع و مدون حداکثر نیاز ها را در داخل با توجه به ظرفیت و پتانسیل های کشور تولید کرد.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: دولت باید با مدیریت دقیق،نظارت مدون و اختصاص منابع مالی کافی به تولید کنندگان از تمام ظرفیت ها و پتانسیل تولید محصولات کشاورزی در کشور برای جلوگیری از واردات محصولات کشاورزیو وابستگی به کشورهای بیگانهاستفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه اولویت تخصیص منابع مالی در بخش تولیداست، اظهار داشت: تا زمانی که منابع مالی  کافی به بخش تولید اختصاص داده نشود و همچنان ریال کشور برای واردات محصولات کشاورزی تبدیل به دلار و ارز شوند بی شک مشکلات و معضلات بخش کشاورزی از جمله افزایش نرخ تورم، وابستگی به کشورهای بیگانه روز به روز بیشتر خواهد شد.

میرمرادزهی،افزود: مسئولان ذی ربط باید با برنامه ریزی مدون و اختصاص اعتبارات کافی در بخش تولید، میزان تولید داخلی را در جهت کاهش وابستگی به کشورهای بیگانه،تأمین نیاز داخلی و توسعه میزان صادرات افزایش دهند.

وی، با انتقاد از اینکه راندمان آبیاری در کشور بسیار پایین است، تصریح کرد: میزان ریزش های جوی پاسخگوی میزان آب مصرفی در کشور نیست به همین جهت در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتیباید با مکانیزه کردن سیستم های آبیاری از جمله تحت فشار راندمان 35 درصد آبیاری را به 60 درصد که میانگین جهانی است، برسانیم.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:دولت بایدبا مدیریت صحیح مشکلات و معضلات بخش کشاورزی کشور را مرتفع کند به طوری که علاوه بر اجرای الگوی کشت مناسب باید با افزایش قیمت خرید تضمینی  محصولات کشاورزی بهره وری در بخش کشاورزی را افزایش دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس،با تأکید براینکه مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی تأکید بر بخش کشاورزی داشتند،گفت:اقتصاد مقاومتی به معنای تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های داخل کشور در حوزه های مختلف از جمله بخش کشاورزی استبه همین جهت مردم با مقاومت چند ساله می توانند کشور را از واردات بی رویه محصولات کشاورزی و وابستگی به کشورهای بیگانه نجات دهند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet