خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1392/12/19 16:30:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
افضلی فرد:

پرونده مسوولان ذی نفع در واردات خودرو به قوه قضاییه می رود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده مسوولان ذی نفع در موضوع واردات خودرو با اولویت در قوه قضاییه رسیدگی می شود.
پرونده مسوولان ذی نفع در واردات خودرو به قوه قضاییه می رود سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده مسوولان ذی نفع در موضوع واردات خودرو با اولویت در قوه قضاییه رسیدگی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43047.jpg پرونده,مسوولان,ذی,نفع,در,واردات,خودرو,به,قوه,قضاییه,می,رود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل ازایرنا؛«مصطفی افضلی فرد» افزود: گزارش کمیسیون اصل 90 از خودروهای وارداتی با ارز مرجع در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس اظهار داشت: محور اصلی این گزارش استفاده از رانت و دلالی در واردات خودرو آن هم با نرخ ارز مرجع است زیرا به رغم این که خرید خودروهای لوکس وارداتی در اولویت دهم واردات بود، با رانت ، جای اولویت نخست یعنی کالاهای اساسی را گرفت.
 
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اضافه کرد: این دلالی در حالی صورت گرفت که ارز برای واردات دارو نداشتیم اما برخی مسوولان ارز مرجع را برای واردات خودروهای لوکس اختصاص دادند.
 
افضلی فرد با تاکید بر این که تخلفات در این پرونده تنها به واردات خودرو با نرخ ارز مرجع محدود نمی شود، گفت: تخلف دیگر این بوده که تعرفه گمرکی بر اساس ارز مرجع محاسبه و دریافت شده است.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: رانت سوم در موضوع واردات خودرو این بود که این خودروها به قیمت ارز آزاد در بازار فروخته شدند.
 
وی تصریح کرد: با این اوصاف، واردات خودروها با ارز مرجع، محاسبه تعرفه گمرکی ارز مرجع و فروش به قیمت ارز آزاد در بازار؛ سه تخلفی است که صورت گرفته است.
 
افضلی فرد افزود: در جلسه مشترکی که کمیسیون اصل 90 مجلس با وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و شورای رقابت در گذشته داشت، قرار بر این بود که دستگاه های مربوطه مراقبت های لازم را داشته باشند، کالاهای مورد نظر را نه تنها ترخیص نکنند بلکه واردات آن را متوقف کنند و تعرفه گمرکی را بر اساس ارز مبادله ای محاسبه کنند.
 
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس تاکید کرد: از این رو مسوولانی که در این زمینه «ذی نفع» و «ذی دخل» بودند، باید در برابر قانون پاسخگو باشند.
 
وی افزود: گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره واردات خودروهای لوکس پس از قرائت در صحن علنی مجلس با اولویت بررسی به قوه قضاییه ارسال می شود تا با متخلفان برابر قانون رفتار شود./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet