هدر موبایل
1393/01/03 08:47:00
سرویس سیاسی
حسین سبحانی‌نیا:

راه حل تمام مشکلات داخلی را نباید در سیاست خارجی دید

عضو هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه تنش‌زدایی و اعتمادسازی اولویت اصلی حوزه سیاست‌خارجی کشور است، گفت: راه حل تمام مشکلات داخلی را نباید در سیاست خارجی دید.
راه حل تمام مشکلات داخلی را نباید در سیاست خارجی دید عضو هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه تنش‌زدایی و اعتمادسازی اولویت اصلی حوزه سیاست‌خارجی کشور است، گفت: راه حل تمام مشکلات داخلی را نباید در سیاست خارجی دید. https://cdn.icana.ir/d/019/42717.jpg راه,حل,تمام,مشکلات,داخلی,را,نباید,در,سیاست,خارجی,دید Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح و ارزیابی عملکرد دولت‌های گذشته و کنونی در عرصه سیاست خارجی، گفت: در سال‌های گذشته سیاست خارجی کشور به علت فضای بسته دولت دهم با چالش‌هایی روبه رو بود که این مشکلات مانع از انجام گفتمان سازنده با دیگر کشورها بود، اما شاهد بودیم که یکی از امور مورد توجه  دولت یازدهم مسئله سیاست خارجی است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه عملکرد دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی قابل قبول و مثبت است، افزود:‌ زمانی که دولت روحانی بر روی کار آمد، کشور در حوزه بین‌الملل در شرایط سختی  قرار داشت، به طوری که قبل از آن دشمنان با اتکا به موضوعاتی مانند تحریم سیاسی و اقتصادی، جوسازی‌های حقوق بشری و هسته‌ای، دولت احمدی نژاد را تحت فشار قرار دادند، اما با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری 92 در کشور فضای جدیدی باز شد، به صورتی که دولت یازدهم با دیدگاه و نگرش تنش‌زدایی و اعتمادسازی کار خود را آغاز کرد و بعد از سفر رئیس‌جمهور به اجلاس سالیانه سازمان ملل و گفت‌وگو با رئیس‌جمهور آمریکا و موضوعات مرتبط فضای بین‌الملل تغییر کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه تیم دستگاه دیپلماسی کشور با اعتقاد به ارزش‌ها و آرمان‌های نظام و با تخصص در امور مربوطه در چارچوب و اصول کلی گام برمی‌دارد، از این رو انتظار این است که این مسئولان همچنان با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب و مطالبه عمومی مردم حرکت کنند.

سبحانی نیا با بیان اینکه مسئولان دولتی باید مقوله تنش‌زدایی و اعتمادسازی با کشورهای خارجی را در دستور کار قرار دهند، گفت: گفتمان منطقی و عقلانی بدون ایجاد حساسیت بین‌المللی می‌تواند در امور سیاست خارجی راه‌گشا باشد، زیرا در گذشته بهای زیادی به‌علت گفتمان‌ها و ماجراجویی‌های برخی مسئولان دادیم، اما در آینده نباید این امور رخ دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: قطعا دستگاه دیپلماسی می‌تواند خیلی از مسائل و مشکلات را با کشورهای مورد نظر مانند انگلیس، آمریکا و فرانسه برطرف یا کاهش دهد، اما رفع کامل مشکلات خوشبینانه است لذا باید تا حد ممکن این مناقشات را به حداقل رساند.

عضو هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه دولت یازدهم حوزه سیاست خارجی را در اولویت نخست و اصلی خود قرار داده است، تصریح کرد: در عرصه داخلی اولویت‌های بسیاری مانند مسائل اقتصادی و معیشتی مردم، تولید، مهار گرانی و تورم و اشتغال و کارآفرینی وجود دارد از طرف دیگر در ارتباط با دنیا باید مسئله سیاست خارجی در اولویت دولت قرار گیرد اما نباید حل تمام مشکلات کشور را منوط به مسئله سیاست خارجی کنیم./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet