هدر موبایل
1392/12/20 11:18:29
سرویس اقتصادی
دامادی:

هزینه تولید را نباید از جیب کارگر پرداخت کرد/تعیین دستمزد ۹۳ بر اساس تورم

عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به تشکیل شورای عالی دستمزد کارگری در سال ۹۳ گفت: مشکلات کارفرمایان و بخش تولید را نباید با برداشت از جیب خانوارهای کارگری حل کرد.
هزینه تولید را نباید از جیب کارگر پرداخت کرد/تعیین دستمزد ۹۳ بر اساس تورم عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به تشکیل شورای عالی دستمزد کارگری در سال 93 گفت: مشکلات کارفرمایان و بخش تولید را نباید با برداشت از جیب خانوارهای کارگری حل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44753.jpg هزینه,تولید,را,نباید,از,جیب,کارگر,پرداخت,کرد/تعیین,دستمزد,۹۳,بر,اساس,تورم Icana

محمد دامادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر ضرورت بهبود وضعیت معیشت خانوارهای کارگری افزود: در جلسه شورای عالی کار باید وضعیت معیشتی و واقعیت های زندگی کارگران درک و گام اساسی برای رفع این مشکلات برداشته شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شورای عالی کار و مسئولان باید بپذیرند در حال حاضر بین حقوق و دستمزد کارگران با معیشت خانوارهای کارگری تناسبی وجود ندارد و سفره این خانوارها کوچک شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در موضوع تعیین دستمزد کارگران نمی توان تنها بر شاخص تورم تاکید کرد و باید شاخص های اقتصادی مرتبط دیگر نیز لحاظ شود، البته با توجه به نرخ تورم بیش از 40 درصدی در سال 92 ، افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت قابل قبول نیست.

دامادی ادامه داد: در موضوع تعیین نرخ دستمزد کارگران در سال 93 علاوه بر بهبود وضعیت معیشتی خانوارهای کارگری باید موضوعات مهمی مانند هزینه تامین مسکن این خانوارها نیز لحاظ شود.

وی درباره دلایل کارفرمایان مبنی بر عدم توانایی در پرداخت دستمزد بالا به کارگران گفت: مشکلات بخش تولید را درک می کنم اما قرار نیست مشکلات افزایش هزینه های بخش تولید را از راهکار کوچک کردن سفره های خانوارهای کارگری حل کرد.

دامادی تصریح کرد: شورای عالی کار در تعیین دستمزد کارگران با توجه به شاخص های اقتصادی و کار کارشناسی تصمیم بگیرد و نباید ضعف های بخش تولید را از جیب کارگران پرداخت کرد.

عضو هیئت رئیس فراکسیون کارگری یادآور شد: مشکل کارفرمایان را دولت باید با برنامه ریزی و اقدامات اساسی  در بخش هایی مانند ایجاد ثبات در اقتصاد، تسهیل در موضوع واردات کالاهای اولیه، تسریع در موضوع گمرکات و ارائه تسهیلات به بخش تولید حل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet