خبرگزاری خانه ملت

شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1392/12/20 11:51:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدی:

درآمد و هزینه خانوارها معیار اجرای فاز دوم هدفمندی باشد

نماینده کنگاور،صحنه و هرسین مجلس معتقد است،دولت باید برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها میزان درآمد و هزینه خانوارها را معیار قرار دهد و از اشتباهاتی که در مرحله اول رخ داد دوری کند.
درآمد و هزینه خانوارها معیار اجرای فاز دوم هدفمندی باشد نماینده کنگاور،صحنه و هرسین مجلس معتقد است،دولت باید برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها میزان درآمد و هزینه خانوارها را معیار قرار دهد و از اشتباهاتی که در مرحله اول رخ داد دوری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/53695.jpg درآمد,و,هزینه,خانوارها,معیار,اجرای,فاز,دوم,هدفمندی,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام وحید احمدی،هدفمند شدن یارانه ها را یک نیاز ضروری و اساسی برای کشور دانست و گفت: اگر نواقصی در این قانون دیده شد به دلیل شیوه اجرای آن است، نه کلیت قانون هدفمندی یارانه ها.
وی یادآوری کرد:اگر دراجرای مرحله دوم این قانون همه اشکالات مرحله اول تکرار شود، باز نتیجه مناسبی نخواهیم گرفت.
نماینده کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس پرداخت نشدن سهم بخش تولید را از مهمترین نواقص مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها دانست و تاکید کرد: باید در مرحله دوم فرصتی ایجاد شود که تولید، صنعت و اقتصاد کشور تنفس داشته باشد و بتوان زمینه استقلال اقتصادی را در کشور فراهم کرد.
احمدی در ادامه درخصوص پرداخت نقدی یارانه ها به همه اقشار مردم،این شیوه را نادرست خواند و اضافه کرد: باید یارانه افرادی که درآمد کافی دارند حذف شود و در عوض کسانی که استحقاق دارند یارانه بیشتری دریافت کنند.
وی ادامه داد:دولت باید معیار دقیق و حساب شده ای برای تعیین افراد نیازمند داشته باشد و بتواند با کمک یک بانک اطلاعاتی جامع، درآمد و هزینه های خانوارها را حساب کند.
این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: اینکه صرفا میزان حقوق افراد معیاری برای دریافت یارانه ها باشد شیوه مناسبی نیست، زیرا علاوه بر درآمد، میزان هزینه ها نیز بر زندگی و معیشت افراد اثر گذار است.
به گفته احمدی، ممکن است دو خانواده درآمد یکسان داشته باشند و یکی در شهری بزرگ زندگی کند که هزینه های زندگی بسیار بالاتر است.
وی با بیان اینکه تهیه اطلاعات کامل از درآمد و هزینه های مردم کاری سخت است، افزود: اجرای هر کاری نواقص و کمبودهای خاص خود را دارد، اما اگر چارچوب اصلی آن صحیح باشد نواقص به حداقل می رسد.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه دولت نباید اشتباهاتی که در تعیین معیار توزیع سبد کالا رخ داد در فاز دوم هدفمندی یارانه ها تکرار کند، گفت: بسیاری از افراد متمول سبد کالا گرفتند، در حالی که برخی از نیازمندان واقعی از دریافت آن محروم ماندند. /


پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet