هدر موبایل
1393/01/07 09:49:13
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

دیپلماسی پارلمانی مجلس نهم از دیپلماسی رسمی پیشروتر جلوه کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه دیپلماسی پارلمانی مکمل دیپلماسی رسمی کشور است، گفت: دیپلماسی پارلمانی مجلس نهم از دیپلماسی رسمی پیشروتر جلوه کرد.
دیپلماسی پارلمانی مجلس نهم از دیپلماسی رسمی پیشروتر جلوه کرد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه دیپلماسی پارلمانی مکمل دیپلماسی رسمی کشور است، گفت: دیپلماسی پارلمانی مجلس نهم از دیپلماسی رسمی پیشروتر جلوه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42818.jpg دیپلماسی,پارلمانی,مجلس,نهم,از,دیپلماسی,رسمی,پیشروتر,جلوه,کرد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت دیپلماسی پارلمانی، گفت: دیپلماسی پارلمانی با ظرفیتی که دارد، در دهه‌های اخیر مورد توجه کشورها قرار گرفته است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اغلب کشورها تلاش دارند از این ظرفیت بالقوه در عرصه بین المللی و افزایش دامنه مراودات دو جانبه به نحو احسن استفاده کند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه نمایندگان ملت‌ها در راس دیپلماسی پارلمانی قرار دارند به دور از مشکلات و محدودیت های  دیپلماسی دولتی و رسمی، می‌توانند به راحتی پیوند سایر ملت‌ها برای رفع موانع و چالش‌ها را مستحکم و تعمیق ببخشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: در چارچوب دیپلماسی پارلمانی روابط اقتصادی، سیاسی وفرهنگی میان ملت ها به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود که این خود دلیلی برای موفقیت آن در عرصه بین المللی است.

نقوی حسینی، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی نیز از قاعده برقراری روابط با سایر پارلمان‌ها مستثنی نیست و به ویژه در دوره نهم تلاش براین است سطح مراودات افزایش یابد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: برگزاری اجلاس بین المجالس اسلامی در تهران ، سفرهای گروه‌های دوستی و پارلمانی به ایران و بلعکس آن و افزایش مراودات در سطح روسای مجالس همگی بیانگر افزایش اهمیت چندین برابری دیپلماسی پارلمانی به ویژه در دوره نهم مجلس است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه دیپلماسی پارلمانی مکمل دیپلماسی رسمی کشور است، گفت: اگرچه در دوره نهم دیپلماسی پارلمانی از دیپلماسی رسمی قدری پیشروتر جلوه می‌کند اما دیپلماسی میان مجالس کشورها توانسته بدون درنظرگرفتن محدودیت ها موفق‌آمیز باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet