هدر موبایل
1393/01/06 10:04:11
سرویس بین الملل
شوهانی:

تکفیری‌ها در آینده‌ نزدیک گلوی اربابان منطقه‌ای و غربی خود را می‌فشرند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مهمترین مشکل فراروی جهان را گسترش جریان تکفیری خواند و گفت: این جریان در آینده‌ نزدیک گلوی اربابان منطقه‌ای و غربی خود را می‌فشرند.
تکفیری‌ها در آینده‌ نزدیک گلوی اربابان منطقه‌ای و غربی خود را می‌فشرند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مهمترین مشکل فراروی جهان را گسترش جریان تکفیری خواند و گفت: این جریان در آینده‌ نزدیک گلوی اربابان منطقه‌ای و غربی خود را می‌فشرند. https://cdn.icana.ir/d/019/43244.jpg تکفیری‌ها,در,آینده‌,نزدیک,گلوی,اربابان,منطقه‌ای,و,غربی,خود,را,می‌فشرند Icana

احمد شوهانی درگفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: امروز روشن‌ترین و بارزترین مشکلی که فراروی جهان اسلام است، گسترش جریان فکری افراط‌گرای تکفیری است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  جامعه هدف این جریان فکری، کل مسلمانان و همه مذاهب اسلامی است، تصریح کرد: با توجه به رویکردی که استکبار جهانی در مقابله با گسترش تفکر و اندیشه اسلامی دارد، می‌خواهد با رشد و اشاعه تفکر تکفیری و افراط‌‌‌‌ گرایی بر رشد اندیشه‌های انقلابی و نظام اسلامی تسلط پیدا کند و آن را در دنیا مهار کند.

وی ادامه داد: این جریان افراطی‌‌گرا و تکفیری بیشتر برای مقابله با مذهب تشیع و نظام اسلامی بنا شده و تلاش می‌شود سایر مذاهب اسلامی را از مکتب شیعه جدا تلقی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: مهم‌ترین راهکاری که می‌توان برای مقابله با این جریان پیشنهاد کرد، آگاهی‌بخشی جامعه اسلامی نسبت به آسیب‌ها و خطرات جدی این تفکر افراطی‌گرا و تکفیری است.

شوهانی با تاکید براینکه جریان و تفکر افراطی‌گری ابزاری در دست استکبار و قدرت‌های جهانی برای محدود کردن اقتدار و قدرت امت اسلامی است، تصریح کرد: ملت های مسلمان باید با هوشیاری با این توطئه‌ استکبار جهانی را که وحدت امت اسلامی را نشانه‌گرفته مقابله کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با اشاره به نگاه کشورهای غربی به جریان تکفیری در جهان اسلام، گفت: کشورهایی که از جریان افراطی‌گری در جهان اسلام حمایت می‌کنند نیز به خوبی دریافته‌اند پس از اتفاقاتی که در سوریه و برخی از کشورها افتاده، این جریان فکری تندرو به زودی برای آنها مشکلات عدیده‌ای ایجاد خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet