هدر موبایل
1393/01/08 10:06:00
سرویس اقتصادی
جلیلی مطرح کرد:

بایدهای اجرای هدفمندی در فاز دوم/ تورم 25 درصدی و رشد اقتصادی 3 درصدی محقق می‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس، سه هدف اصلی اجرای مرحله دوم هدفمندی را عنوان کرد و گفت: اگر منابع هدفمندی در سال جاری به درستی اختصاص یابد هدفگذاری های دولت در حوزه کاهش نرخ تورم به ۲۵ درصد و نرخ ۳ درصدی رشد اقتصادی قابل تحقق است.
بایدهای اجرای هدفمندی در فاز دوم/ تورم 25 درصدی و رشد اقتصادی 3 درصدی محقق می‌شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس، سه هدف اصلی اجرای مرحله دوم هدفمندی را عنوان کرد و گفت: اگر منابع هدفمندی در سال جاری به درستی اختصاص یابد هدفگذاری های دولت در حوزه کاهش نرخ تورم به 25 درصد و نرخ 3 درصدی رشد اقتصادی قابل تحقق است. https://cdn.icana.ir/d/019/54716.jpg بایدهای,اجرای,هدفمندی,در,فاز,دوم/,تورم,25,درصدی,و,رشد,اقتصادی,3,درصدی,محقق,می‌شود Icana

اسماعیل جلیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در هدفمندی یارانه ها سه محور باید رعایت شود، افزود:‌ اولین هدف اصلاح الگوی مصرف انرژی در کشور است که از اهداف واقعی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تلقی می شود و بسیار اهمیت دارد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، کمک به توسعه اقتصادی کشور را یکی دیگر از اهداف قانون هدفمندی یارانه ها عنوان کرد و افزود: در کنار اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به عنوان قانونی که در حوزه سیاست های اقتصادی گام بر می دارد، به رشد اقتصادی کشور کمک می کند.

وی با اشاره به سومین هدف اصلی اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: تاثیرات اجرای فاز دوم این قانون باید به گونه ای باشد که یارانه ها به کسانی تعلق بگیرد که از محل افزایش قیمت انرژی دچار زیان می شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه رویکرد قانون هدفمندی نباید به یک روشی برای تامین منابع مالی بخشی از جامعه در نظر گرفته شود، درباره تحقق هدفگذاری دولت در جهت کاهش نرخ تورم به 25 و رشد 3 درصدی اقتصادی تا پایان امسال با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها گفت: اگر دولت منابع هدفمندی را به درستی برای جبران زیان های ناشی از اجرای هدفمندی به بخش هایی که تاثیرگذار است و می تواند قیمت ها را مدیریت کند، اختصاص دهد شاهد افزایش نرخ تورم نخواهیم بود و هدفگذاری‌های دولت محقق می‌شود.

افزایش سود بانکی به افزایش تورم دامن می زند

جلیلی تاکید کرد: اما اتفاقاتی که مانند افزایش نرخ سود بانکی رخ می دهد ممکن است به افزایش نرخ تورم دامن بزند به طوری که افزایش نرخ سود بانکی می تواند بر هزینه های تامین مالی برای واحدهای تولید اثر منفی بگذارد؛ بنابراین افزایش نرخ سود بانکی باعث افزایش قیمت تولید واحدهای تولیدی شود که موجب تاثیر تورم در بهای قیمت کالاهای مصرفی تولید کنندگان خواهیم بود و دولت باید این موضوع را مدیریت کند تا اثر افزایشی بر قیمت تمام شده کالاهای تولید نداشته باشد و حتی کاهش نرخ تورم را شاهد باشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه عوامل اقتصادی ایستا نیستند بلکه متاثر از عوامل داخلی و خارجی خواهند بود، گفت: بنابراین باید شرایط در جهت کاهش تورم به 25 درصد و افزایش نرخ رشد اقتصادی به 3 درصد مهیا شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه تحقق اهداف دولت در حوزه اقتصادی با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها نیازمند حمایت همگانی است، افزود: از جهت اینکه تحقق اهداف دولت در حوزه اقتصادی رضایت عمومی را در پی دارد مد نظر اصلی دولت و مجلس است؛ لذا در تحقق این اهداف باید کمک کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet