هدر موبایل
1393/01/06 09:19:00
سرویس اقتصادی
هاشمی نخل ابراهیمی تشریح کرد:

کف حمایت دولت از تولیدکنندگان /ارائه تسهیلات ارزان قیمت در مرحله دوم هدفمندی به تولید

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه پرداخت نکردن یارانه به تولیدکنندگان موجب آسیب تولید شد، اما نمی توان به صراحت اعلام کرد که مشکلات تولید و صنعت فقط اجرای قانون هدفمندی بود،گفت: دولت باید تسهیلات مناسب با کارمزد پایین در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد؛ ضمن اینکه بدهی های انباشته شده آنها باید استمهال شود.
کف حمایت دولت از تولیدکنندگان /ارائه تسهیلات ارزان قیمت در مرحله دوم هدفمندی به تولید عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه پرداخت نکردن یارانه به تولیدکنندگان موجب آسیب تولید شد، اما نمی توان به صراحت اعلام کرد که مشکلات تولید و صنعت فقط اجرای قانون هدفمندی بود،گفت: دولت باید تسهیلات مناسب با کارمزد پایین در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد؛ ضمن اینکه بدهی های انباشته شده آنها باید استمهال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/62294.jpg کف,حمایت,دولت,از,تولیدکنندگان,/ارائه,تسهیلات,ارزان,قیمت,در,مرحله,دوم,هدفمندی,به,تولید Icana

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تولید ناشی از هدفمندی یارانه ها آسیب ندید، افزود: اما وقتی ناچاریم قیمت ها را واقعی کنیم، به همان میزان تولید کننده باید کالای خود را افزایش دهد.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر دولت اجازه افزایش قیمت را به تولید کننده نمی دهد برای جبران افزایش قیمت حامل های انرژی باید به واحدهای تولیدی یارانه داده شود.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه در گردش تولید باید چند برابر شود، افزود: از این جهت دولت باید تسهیلات مناسب با کارمزد پایین در اختیار تولیدکنندگان قراردهد؛ ضمن اینکه بدهی های انباشته شده آنها باید استمهال شود؛ این موارد کف حمایت دولت از تولیدکنندگان است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: دولت باید با حمایت های لازم از تولید کنندگان از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری کند.

هاشمی نخل ابراهیمی با انتقاد از پرداخت نکردن سهم تولید در مرحله اول هدفمندی یارانه گفت: بنابراین به دلیل افزایش قیمت حامل های انرژی و جبران نشدن هزینه های تولید کنندگان از سوی دولت، واحدهای تولیدی و صنعتی کشور با مشکل سرمایه در گردش مواجه شدند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: لذا در مرحله دوم باید سهم تولیدکنندگان از اجرای مرحله دوم هدفمندی پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet