هدر موبایل
1392/12/20 19:00:02
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان کرواسی تاکید کرد:

سیاست‌های دوگانه قدرت‌های جهانی باعث رشد تروریسم شده است/نقش موثر کرواسی در ثبات منطقه بالکان

رئیس مجلس شورای اسلامی با میلوارد پوپواتس رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان کرواسی دیدار و گفت و گو کرد.
سیاست‌های دوگانه قدرت‌های جهانی باعث رشد تروریسم شده است/نقش موثر کرواسی در ثبات منطقه بالکان رئیس مجلس شورای اسلامی با میلوارد پوپواتس رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان کرواسی دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/63880.jpg سیاست‌های,دوگانه,قدرت‌های,جهانی,باعث,رشد,تروریسم,شده,است/نقش,موثر,کرواسی,در,ثبات,منطقه,بالکان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،علی لاریجانی در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان کرواسی اشاره به روند رو به رشد ارتباطات دو کشور در عرصه‌های مختلف گفت: بسترهای فراوانی در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و کرواسی وجود دارد که می‌توان از آنها برای تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه فی مابین استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحرانهای منطقه‌ای در خاور میانه و بالکان، تروریسم را از مهم‌ترین معضلات جهانی دانست و تصریح کرد: سیاست‌های دوگانه قدرت‌های جهانی باعث تقویت و رشد تروریسم و افراط گرایی شده است.

 لاریجانی بر نقش مثبت کرواسی در برقراری صلح و ثبات در منطقه بالکان تأکید کرد و افزود: کرواسی می‌تواند نقش مهمی در تقویت آرامش در حوزه بالکان ایفا کند و جمهوری اسلامی ایران از این دیدگاه حمایت می‌کند.

در ادامه این دیدار  میلوارد پوپواتس رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان کرواسی نقش کشورمان در مبارزه با تروریسم مهم دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری تأثیرگذار در منطقه می‌باشد که می‌تواند نقش مهمی در برقراری صلح در بحران‌ های منطقه‌ای و بین المللی ایفا کند.

وی همچنین سفر چندی قبل آقای لاریجانی به کرواسی را گامی مهم در پیش برد همکاری‌های دوستانه فی مابین دانست و افزود: مذاکرات و رایزنی‌های مستمر مقامات سیاسی و پارلمان دو کشور نشانه علاقمندی طرفین برای رشد و توسعه ارتباطات در عرصه‌های مختلف به ویژه روابط پارلمانی فی مابین می‌باشد.

پوپواتس در پایان با اشاره به روند مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و1+5 ابراز امیدواری کرد این مذاکرات به نتایج مورد نظر طرفین دست یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet