خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/20 19:34:35
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با نایب رئیس مجلس کامبوج گفت:

ایران از افزایش روابط صنعتی و کشاورزی با کامبوج استقبال می کند

لاریجانی با نایب رئیس مجلس کامبوج دیدار و بر گسترش همکاری‌های پارلمانی، حقوقی و قضایی و همچنین افزایش روابط صنعتی و کشاورزی با این کشور تاکید کرد.
ایران از افزایش روابط صنعتی و کشاورزی با کامبوج استقبال می کند لاریجانی با نایب رئیس مجلس کامبوج دیدار و بر گسترش همکاری‌های پارلمانی، حقوقی و قضایی و همچنین افزایش روابط صنعتی و کشاورزی با این کشور تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/63920.jpg ایران,از,افزایش,روابط,صنعتی,و,کشاورزی,با,کامبوج,استقبال,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،علی لاریجانی در دیدار با نوگون نهل نایب رئیس مجلس کامبوج با اشاره به سطح فعلی روابط سیاسی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و کامبوج گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش همکاری‌های پارلمانی، حقوقی و قضایی و افزایش روابط صنعتی و کشاورزی با کامبوج استقبال می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور علی رغم ظرفیت‌های بالای ایران و کامبوج رشد مناسبی نداشته است بنابراین باید با مساعی مشترک در کنار افزایش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های سیاسی، سرعت بیشتری به همکاری‌های تجاری بخشید.

لاریجانی گفت: تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی میان دو کشور را عامل مهمی جهت تسریع و تسهیل در روابط دو کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران و کامبوج در سال‌های اخیر در سازمان‌های بین المللی و منطقه‌ای همکاری‌های خوبی داشته‌اند و تداوم این همکاری‌ها موجب تقویت مواضع مشترک و تعمیق همکاری‌های فی مابین خواهد شد.

نوگون نهل نایب رئیس مجلس کامبوج نیز در این دیدار بر گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های گوناگون تأکید کرد و گفت: پارلمان و دولت کامبوج از گسترش روابط خود در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، تبادل تجربیات علمی و فنی، جذب توریسم و سرمایه‌گذاری‌های مشترک حمایت می‌کند.

نوگون نهل افزود: با توجه به پیشرفت‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف داشته است زمینه‌های لازم برای ارتقاء روابط دو جانبه فراهم است.

نایب رئیس مجلس کامبوج در پایان ضمن تشریح روند برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور، خواستار افزایش همکاری و رایزنی‌های پارلمانی ایران و کامبوج شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet