هدر موبایل
1392/12/21 11:23:54
سرویس سیاسی
امروز صورت گرفت:

دیدار روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس ایران و کرواسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ظرفیتهای فراوان ایران و کرواسی برای گسترش همکاری‌ها در عرصه های مختلف به ویژه مناسبات پارلمانی گفت: ارتباطات پارلمانی می‌تواند در تسریع روند گسترش مناسبات فی‌مابین نقش موثری ایفا نماید.
دیدار روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس ایران و کرواسی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ظرفیتهای فراوان ایران و کرواسی برای گسترش همکاری‌ها در عرصه های مختلف به ویژه مناسبات پارلمانی گفت: ارتباطات پارلمانی می‌تواند در تسریع روند گسترش مناسبات فی‌مابین نقش موثری ایفا نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/51122.jpg دیدار,روسای,کمیسیون‌های,سیاست,خارجی,مجالس,ایران,و,کرواسی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عصر امروز سه‌شنبه (21 اسفندماه) با میلوارد پویواتس رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کرواسی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به ظرفیتهای فراوان ایران و کرواسی برای گسترش همکاری‌ها در عرصه های مختلف به ویژه مناسبات پارلمانی گفت: ارتباطات پارلمانی می‌تواند در تسریع روند گسترش مناسبات فی‌مابین نقش موثری ایفا نماید.

وی در همین راستا افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تقویت و توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه میان مجالس ایران و کرواسی حمایت می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در ادامه این دیدار با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 گفت: 1+5 باید به تعهدات خود براساس توافق ژنو عمل نماید و از خود حسن نیت نشان دهد.

وی با انتقاد از تحریم‌های ناعادلانه غرب علیه ایران گفت: ثمره این تحریم‌ها اتکا ایران به نیروهای بومی و متخصصان داخلی بود که موجب پیشرفتهای فراوان ایران در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری و اقتصادی گردیده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع سوریه گفت: ما از ابتدا معتقد بودیم بحران سوریه راه حل سیاسی دارد نه نظامی اما امریکا و متحدانش با حمایت از گروههای تروریستی موجب پیچیده تر شدن اوضاع گردیدند.

وی در همین راستا تاکید کرد: تقویت گروههای تروریستی امنیت و آرامش منطقه و جهان را به خطر انداخته است.

میلوراد پوپواتس رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کرواسی نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف مورد استقبال مجلس و دولت کرواسی قرار دارد.

وی همچنین با تقدیر از نقش فعال ایران در تقویت صلح و ثبات در منطقه خواستار رایزنی و مشورت منظم میان دو کشور در عرصه مسائل منطقه‌ای و جهانی گردید.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کرواسی در ادامه با  اشاره به اوضاع سوریه گفت: معتقدیم جمهوری اسلامی ایران نقش موثری در حل بحران سوریه دارد و امیدواریم به زودی شاهد برقراری صلح و ثبات در این کشور باشیم.

پویواتس در پایان این دیدار گفت: دیپلماسی پارلمانی می‌تواند نقش مهمی در افزایش رفت و ‌آمد هیاتهای سیاسی و اقتصادی دو کشور و گسترش مناسبات فی مابین داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet