خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/21 12:14:12
سرویس صحن
قوامی در نطق میان دستور مطرح کرد:

ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، آغاز حماسه اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با یادآوری ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: ابلاغ این سیاست‌های کارشناسانه از سوی رهبر انقلاب در پایان سال ۹۲ یعنی آغاز حماسه اقتصادی کشور که ستودنی است.
ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، آغاز حماسه اقتصادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با یادآوری ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: ابلاغ این سیاست‌های کارشناسانه از سوی رهبر انقلاب در پایان سال 92 یعنی آغاز حماسه اقتصادی کشور که ستودنی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43156.jpg ابلاغ,سیاست‌های,اقتصاد,مقاومتی،,آغاز,حماسه,اقتصادی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی در نشست علنی امروز( چهارشنبه( 21 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با یادآوری ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط  مقام معظم رهبری، گفت: ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در پایان سال 92 و جلسه روز گذشته مقام معظم رهبری با فعالان اقتصادی در خصوص تبیین سیاست‌ها به منزله شروع حماسه اقتصادی است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دو عامل اساسی برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز است، افزود: یکی از عوامل دخالت آگاهانه قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضاییه در اقتصاد و ایجاد فضای همدلی برای ایجاد شرایط تحرک و پویایی در اقتصاد و بهبود شاخص‌های اقتصاد کلان از جمله کاهش تورم دو رقمی به حدود چهار درصد، کاهش بیکاری دو رقمی به حدود سه درصد و ایجاد تعادل در طراز پرداخت‌های هموار منفی در طول سال‌های متمادی، دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصد و باثبات که همواره باعث نوسانات منفی و مثبت بوده است.

وی ادامه داد: در بین همه این شاخص‌ها عدالت اجتماعی یک شاخص کلیدی است لذا اجرای گام دوم هدفمندی که در راستای تحقق بند چهار سیاست‌های ابلاغی است عزم عمومی همگان را طلب می‌کند و با توجه به ظرفیت بسیار خوبی که مجلس شورای اسلامی در تبصره 21 به دولت اختصاص داده امیدواریم هدفمندی در سال 93 به ریل اصلی‌اش باز گرد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس نهم، تاکید کرد: مردم‌محوری و توجه به مردم همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید اساس توجه همه مسئولان باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: هر جا مردم حضور پیدا کنند کارها پیش خواهد رفت اما متاسفانه در مورد اجرای اصل 44 حدود چهار درصد واگذاری انجام شده و ما نتوانستیم برای بخش خصوصی کارآفرین فرصت مناسب ایجاد کنیم لذا باید در عمل زمینه اجرایی شدن حضور واقعی مردم را در اقتصاد فراهم کنیم.

وی در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به ظرفیت‌های استان خراسان شمالی برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: در بخش پایانی صحبت‌های مقام معظم رهبری تاکید بر اجرای برنامه‌های عملیاتی بود لذا انتظار بنده از مسئولان خراسان شمالی و همه نمایندگان این است که تلاش کنیم صنایع بزرگ و متوسط استان که با ظرفیت حدود 30 درصد ظرفیت کار می‌کند در طول سال 93 به حدود 50 درصد برسد.

وی ادامه داد: اگر صنایع استان خراسان شمالی به سرانجام برسد می‌تواند گام مهمی در افزایش درآمدهای اقتصادی کشور برداشت.

قوامی با بیان اینکه صنایع جدید باید بر اساس تکمیل حلقه‌های مفقوده صنایع موجود شکل پیدا کند، افزود: یعنی در هر نقطه استان بر اساس صنایع موجود برنامه‌ریزی شود و صنایع پسین و پیشین تولیدات آن منطقه در همان منطقه ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از مدیریت منابع استان خراسان شمالی که تبدیل به یک چالش اساسی شده است، تاکید کرد: امیدواریم با اصلاح الگوی کشت و نحوه آبیاری‌ها و نتیجه آن افزایش بهره‌وری بسیاری از مشکلات در این حوزه مرتفع شود و اگر این مهم عملیاتی شود می‌توان گفت خراسان شمالی نقش خود را در اقتصاد مقاومتی ایفا کرده‌ است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: خراسان شمالی با داشتن منابع و مراکز مناسب گردشگری می‌تواند سهم مهمی در جذب گردشگر داشته باشد و توجه به آن‌ها این امکان را فراهم می‌کند که بخشی از بودجه جاری استان از محل گردشگری تامین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet