هدر موبایل
1392/12/21 12:38:44
سرویس صحن
هروی در تذکر شفاهی:

قائنات و زیرکوه از فقدان راه‌آهن رنج می‌برد

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس با بیان اینکه در این حوزه انتخابیه یک وجب راه‌آهن وجود ندارد، گفت: مسئولان باید برای این محرومیت‌ها فکر عاجلی کنند.
قائنات و زیرکوه از فقدان راه‌آهن رنج می‌برد نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس با بیان اینکه در این حوزه انتخابیه یک وجب راه‌آهن وجود ندارد، گفت: مسئولان باید برای این محرومیت‌ها فکر عاجلی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/53345.jpg قائنات,و,زیرکوه,از,فقدان,راه‌آهن,رنج,می‌برد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد هروی در نشست امروز (چهارشنبه 21 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: در حال حاضر مشکلات شهرستان‌های قائنات و زیرکوه بسیار عدیده است. خشکسالی، بیکاری و محرومیت‌ها بسیاری از مردم را رنج می‌دهد، اما آنچه بیش از همه باعث رنج مردم این مناطق شده است توزیع ناعادلانه اعتبارات و امکانات فنی و عمرانی است که به فراوان در کشور وجود دارد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این بی‌عدالتی‌ها که در این شهرستان‌ها وجود دارد، باید هر چه سریع‌تر مرتفع شود. اقتصاد مقاومتی در یک تعبیر به فرمایش مقام معظم رهبری یعنی خروج مناطق محروم از بی‌عدالتی‌ها و برخوردار شدن همه مناطق کشور از امکانات لازم. ناکامی کشور در درآمدزایی ملی این بود که از توانمندی‌های همه مناطق به درستی استفاده نشد و برچسب زشت محرومیت را فقط به برخی از مناطق دادیم.

وی تصریح کرد:‌ در بسیاری از روستاهای قائنات خشکسالی وجود دارد و اگر آب به این مناطق نرسد، یزیدی عمل کرده‌ایم. در بسیاری از شهرستان‌ها و روستاهای قائنات هنوز خبری از گازرسانی که یک ودیعه الهی است داده نشده و مسئله بهداشت و درمان که از دغدغه‌های جدی مردم این منطقه است، گاه از جانب وزارت بهداشت دقت نمی‌شود و در بسیاری از روستاها در بحث آموزش و پرورش از کانتینر استفاده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: گمرک مرزی یزدان که در سال 84 رتبه اول صادرات در کشور را داشت امروز به مکانی متروکه تبدیل شده، از مسئولان تقاضا داریم در بحث راه‌اندازی این گمرک کمک‌های لازم انجام شود. همچنین در این منطقه در استان خراسان جنوبی متاسفانه یک وجب راه‌آهن وجود ندارد. این موضوع یک مورد از بی‌عدالتی‌ها است که از دستگاه‌های ذی‌ربط می‌خواهیم به این موضوع رسیدگی کنند. البته بیکاری یکی دیگر از مشکلات این منطقه است که بهتر است در قبال این محرومیت‌ها، فکر عاجلی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet