هدر موبایل
1392/12/21 13:01:00
سرویس صحن
خضری در نطق میان دستور تاکید کرد:

لزوم حمایت قاطع از مصدومان شیمیایی در مجامع بین المللی

نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس در نطق میان دستور بر لزوم حمایت قاطع از مصدومان شیمیایی در مجامع بین المللی تأکید کرد.
لزوم حمایت قاطع از مصدومان شیمیایی در مجامع بین المللی نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس در نطق میان دستور بر لزوم حمایت قاطع از مصدومان شیمیایی در مجامع بین المللی تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43488.jpg لزوم,حمایت,قاطع,از,مصدومان,شیمیایی,در,مجامع,بین,المللی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رسول خضری امروز (چهارشنبه 21 اسفند) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با گلایه از عدم توجه به وضعیت مناطق جنگ زده پیرانشهر و سردشت، خظاب به رئیس جمهور گفت: توجه به مناطق جنگ زده ، مرز نشین و مرزبان این سرزمین که جان خود را سپر بلای مملکت کرده اند، بودجه و عزم جدی می خواهد که تمام راهکارهای قانون اساسی و برنامه پنجم توسعه رئیس جمهور و وزرا را ملزم به پرداختن به این مهم کرده است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سردشت اولین شهرقربانی جنگ افزارهای شیمیایی در سطح دنیا است، افزود: متاسفانه این منطقه مورد توجه لازم قرار ندارد که ریشه آن به سالهای گذشته بر می گردد اما از رئیس جمهور انتظار داریم که مطابق با اطلاعیه شماره 3 خود که اعلام کرده بود از ظرفیت بالای اقوام و مذاهب نهایت استفاده را خواهد داشت به عهد خود وفا کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه مجلس خانه ملت است و از این تریبون باید صدای مردم به گوش مسئولان برسد، تصریح کرد: به عنوان نمانیده مردم صدای رسای مردمی را که بیشترین صدمه ها را از 8 سال دفاع مقدس دیده اند و حداقل شاخص های برخورداری را دارند به گوش مسئولان می رسانم.

خضری با یادآوری اینکه سال 63 شهرستان پیرانشهر مورد آماج بمب های سنگین و نیمه سنگین رژیم بعثی قرار گرفت، گفت: سردشت شهید بالای 8 هزار مصدوم شیمیایی تقدیم نظام و انقلاب کرده است که ایجاد منطقه آزاد تجاری در پیرانشهر و سردشت خواسته و انتظار به حق این مردم است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس با اشاره به ارسال نامه صلح طلبی مردم این منطقه به سازمان ملل و حقوق بشر، تاکید کرد: مردم ما که قربانی تروریسم بین المللی شده اند انتظار دارند شخص رئیس جمهور در راس کار و وزارت امورخارجه از مصدومین شیمیایی که پیگیر شکایت از عاملان و مسببان غربی در مجامع بین المللی و دادگاه لاحه هستند حمایت قاطعی داشته باشند و هیئت اعزامی از اروپا از نزدیک جنایت های استکبار و کشورهای غربی در حق مردم مظلوم سردشت را بررسی و مشاهده کند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و افزود: بر اساس ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه باید 2 درصد از درآمدهای نفتی برای برخورداری مناطق محروم هزینه شود اما متناسفانه به دلیل اجرا نشدن این قانون مردم این مناطق حداقل برخورداری را دارند و این شاخص ها در منطقه سردشت و پیرانشهر رشد منفی دارد.

خضری با یادآوری حادثه دلخراش دانش آموزان شین آبادی گفت: هنوز این حادثه تلخ در ذهن ما زنده است و انتظار می رود وزارت آموزش و پرورش برای نوسازی و مقاوم سازی مدارس غیرایمن سراسر کشور به خصوص پیرانشهر و سردشت توجه لازم را داشته باشد.

نماینده پیرانشهر و سردشت در پایان  از وزرای آب، نیرو، راه و شهرسازی و کار خواست تا نسبت به حل مشکلات و بحران های موجود در این بخش ها اهتمام کنند و پروژه های نیمه کاره این مناطق  را به اتمام برسانند. 

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet