خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/23 09:09:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی تاکید کرد:

راهکارهای گذر از اقتصاد وابسته به اقتصاد پویا / خودتحریمی و سوء مدیریت دلیل در جازدن تولید

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با تشریح راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد در راستای فرمایشات رهبر انقلاب ،گفت: بخش کمی از کاهش تولید ملی ناشی از تحریم ها بوده است اما ریشه خیلی از این مشکلات، خود تحریمی ها و سوء مدیریت های داخلی است.
راهکارهای گذر از اقتصاد وابسته به اقتصاد پویا / خودتحریمی و سوء مدیریت دلیل در جازدن تولید عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با تشریح راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد در راستای فرمایشات رهبر انقلاب ،گفت: بخش کمی از کاهش تولید ملی ناشی از تحریم ها بوده است اما ریشه خیلی از این مشکلات، خود تحریمی ها و سوء مدیریت های داخلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43114.jpg راهکارهای,گذر,از,اقتصاد,وابسته,به,اقتصاد,پویا,/,خودتحریمی,و,سوء,مدیریت,دلیل,در,جازدن,تولید Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد کشور با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: بر اساس فرمایشات ایشان توجه به تولید ملی و افزایش بهره وری از محورهای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است که طی سالهای گذشته و با نامگذاریهای انجام شده مورد تاکید مقام معظم رهبری بود.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه تولید ملی کاهش داشته است  و ما نتوانستیم به جایگاهی که باید داشته باشیم دست یابیم به تحریم ها برمی گردد، افزود: بخش کمی از کاهش تولید ملی ناشی از تحریم ها بوده است  اما ریشه خیلی از این مشکلات خود تحریمی ها و سوء مدیریت های داخلی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در راستای کمک به افزایش تولید ملی باید حمایت از تولید کننده و صنعتگران در اولویت برنامه های مسئولان قرارگیرد، تصریح کرد: برخی مواقع به جای اینکه ما تولیدکنندگان و صنعتگران را به تولید بیشتر، افزایش بهره وری و کیفیت تشویق کنیم بر سر راه آنها سنگ اندازی می کنیم.

موسوی لارگانی با اشاره به برخی بوروکراسی های  اداری که جایگاه قانونی ندارند، گفت:  برخی از قانونها و موارد موجود در بوروکراسی اداری که اساسی نیست و جایگاه قانونی ندارند حتی باعث خروج برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی از گردونه تولید و صنعت می شود که  کاهش تولیدات  را درپی دارد.  

بی توجهی مسئولان به پیام ها و هشدارهای اقتصادی 5 سال قبل رهبری

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی سالهای سال است که از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه قرار دارد، افزود: نام گذاریهای صورت گرفته طی سالهای گذشته از سوی مقام معظم رهبری از سال 87 تا امسال همه به محورهای اقتصادی و اقتصاد مقاومتی  بر می گردد که اگر مسئولان و کارشناسان اقتصادی به این نامگذاریها توجه می کردند الان اقتصاد ما  وضعیت   بهتری داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم نامگذاریهای اقتصادی انجام شده از سوی مقام معظم رهبری را هشدار و چراغ راه مسئولان اقتصادی دانست و گفت: اگر مسئولان کشور در حوزه اقتصاد به این موارد توجه می کردند قطعا بخش زیادی از راه برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی طی شده بود و تحقق اقتصاد مقاومتی آسانتر انجام می شد.

نماینده فلاورجان در مجلس با تاکید بر اینکه برای حمایت از تولید و افزایش انگیزه تولیدکنندگان در درجه اول دولت باید یک سری از قید و بندها را که اساسی نیست و جایگاه قانونی ندارند از سر راه تولیدکنندگان و صنعتگران بردارد، افزود: با این اقدام دولت  زمینه برای تولید بیشتر و رشد اقتصادی هموارتر خواهد شد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه اگر تولید ما مخصوصا تولیدات صادرات محور افزایش یابد کشور خودکفا خواهد شد، تصریح کرد : در حال حاضر بازار صادرات فراهم است و اگر ما کالاهای مورد نیاز کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر همسایگانرا تولید و تامین کنیم آنها از کشورهای دیگر واردات نخواهند داشت که این روند باعث رونق تولید ملی خواهد شد.

  پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet