هدر موبایل
1392/12/21 18:58:51
سرویس سیاسی
در پی امتناع شرکت شل از ارائه سوخت به هواپیمای رئیس مجلس در سفر به آفریقا؛

دپارتمان روابط و همکاری‌های بین‌الملل آفریقا:از اقدام شرم آور شرکت شل عذرخواهی می کنیم

دپارتمان روابط و همکاری‌های بین الملل آفریقا برای امتناع شرکت شل از ارائه سوخت به هواپیمای رئیس مجلس شورای اسلامی عذر خواهی کرد.
دپارتمان روابط و همکاری‌های بین‌الملل آفریقا:از اقدام شرم آور شرکت شل عذرخواهی می کنیم دپارتمان روابط و همکاری‌های بین الملل آفریقا برای امتناع شرکت شل از ارائه سوخت به هواپیمای رئیس مجلس شورای اسلامی عذر خواهی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/64019.jpg دپارتمان,روابط,و,همکاری‌های,بین‌الملل,آفریقا:از,اقدام,شرم,آور,شرکت,شل,عذرخواهی,می,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بیانیه مطبوعاتی درباره سفر دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به آفریقای جنوبی به شرح ذیر است:

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران، از تاریخ 4 تا 7 مارچ (13 تا 16 اسفند ماه) به دعوت رئیس مجلس ملی افریقای جنوبی دیداری رسمی از این کشور به انجام رساندند. دکتر لاریجانی علاوه بر دیدار با رئیس جمهور افریقای جنوبی آقای جیکو زوما نیز درباره مسائل دو جانبه و بین المللی به مذاکره  پرداختند.

در حالیکه سفر دکتر لاریجانی و ملاقات وی با مقامات عالی رتبه آفریقای جنوبی بسیار مثبت ارزیابی شده و به تحکیم روابط بین دو کشور انجامید دپارتمان روابط و همکاری‌های بین الملل از شرم‌ساری حاصله برای این دپارتمان به دلیل تصمیم یک جانبه شرکت شل آفریقای جنوبی در امتناع از اجازه سوخت‌گیری مجدد هواپیمای دکتر لاریجانی در فرودگاه بین‌المللی کیپ تاون ابراز تاسف می‌نماید.

این تصمیم که ظاهرا در تحریم‌های یک جانبه اعمال شده علیه ایران استوار بود در واقع بر پایه حقیقت نبوده است، شرکت شل علی‌رغم تضمین‌های دریافت شده از این دپارتمان و از جانب سفیر اتحادیه اروپا در آفریقای جنوبی تمامی درخواست‌های سوخت‌گیری مجدد هواپیما را رد نمود که این امر باعث بیش از 24 ساعت تاخیر در پرواز بازگشت دکتر لاریجانی شد که به موجب آن بخش دیگر سفرهای آفریقایی ایشان به اجبار لغو شد.

این دپارتمان مراتب عذرخواهی خود را به خاطر این اتفاق شرم آور به دکتر لاریجانی اعلام می دارد و از شرکت شل درخواست می‌کند که رفتاری مناسب با نقش خود به عنوان یک شرکت ارایه دهنده خدمات که توسط یکی از آژانس‌های دولت آفریقای جنوبی برای فراهم‌آوری سوخت هواپیما در فرودگاه‌های ملی به کار گماشته شده نشان دهد.

صادر شده توسط دپارتمان روابط و همکاری‌های بین‌الملل

لازم به یادآوری است که آقای دکتر لاریجانی در ادامه سفر به آفریقای جنوبی به کشور کنگو نیز سفر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet