هدر موبایل
1392/12/24 07:58:28
سرویس اقتصادی
نعمتی مطرح کرد:

اقتصاد مقاومتی یعنی درآمدزایی با تکیه بر توان داخلی نه خام فروشی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بزرگترین آسیب اقتصادی که در سایه آن اقتصاد مقاومتی محقق نمی‌شود، تکیه بر فروش ثروت‌های نفتی کشور و خام فروشی است.
اقتصاد مقاومتی یعنی درآمدزایی با تکیه بر توان داخلی نه خام فروشی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بزرگترین آسیب اقتصادی که در سایه آن اقتصاد مقاومتی محقق نمی‌شود، تکیه بر فروش ثروت‌های نفتی کشور و خام فروشی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43332.jpg اقتصاد,مقاومتی,یعنی,درآمدزایی,با,تکیه,بر,توان,داخلی,نه,خام,فروشی Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سیاست های 24 بندی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری از دو منظر قابل توجه است، گفت: بیانات مقام معظم رهبری از یک منظر به علت جایگاه رهبریت ایشان بر نظام و از سوی دیگر با توجه به سابقه اجرایی ایشان که 8 سال رئیس دستگاه اجرایی کشور بودند بسیار قابل اهمیت است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاربه اینکه مقام معظم رهبری با توجه به 8 سال مدیریت دستگاه اجرایی کشور، از نزدیک  با مسایل کشور به خوبی آشنایی دارند، افزود: توصیه ها و بیانات ایشان به خصوص در سیاست های اقتصاد مقاومتی ، بیانگر این است که تمام دغدغه های ایشان به نحوه چیدمان ومدیریت مسایل اقتصادی کشور برمی گردد و ایشان از بی توجهی مسئولان نسبت به ظرفیت های اقتصادی کشور و استقاده نکردن از این ظرفیت ها گلایه دارند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه نتوانستیم ظرفیت های بالقوه کشور را بالفعل کنیم و با چالشهای اقتصادی بسیارمواجه هستیم، تصریح کرد: بی ثباتی سیاست ها و نظریه های کارشناسان و صاحب نظران حوزه اقتصادی و آزمون و خطاهای این کارسناسان علت اصلی نابسامانی اقتصادی و عقب ماندگی کشور است.

نعمتی با اشاره به سیاست گذاریهای غلط و پراکنده انجام گرفته از سوی مسئولان ، افزود: مسئولان هرازگاهی یک حوزه را مورد توجه قرار می دهند و از سایر حوزه ها غافل می شوند که این حرکت شاخه به شاخه طوری بوده است که یک زمان کشاورزی مورد توجه قرار گرفته و از صنعت غافل شدیم و برعکس، که نتیجه آن عقب ماندگی ما در همه حوزه ها است.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص بحث جدایی و قطع وابستگی از نفت ، طی 8 سال گذشته، تصریح کرد: بر این اساس ما باید خام فروشی را کنار بگذاریم و به دنبال بالفعل کردن سایر ظرفیت های کشور که ارزش افزوده بالایی دارند باشیم اما متاسفانه در طول این سالها هیچ حرکت مثبتی در این رابطه انجام نشده است. 

وی ادامه داد:با بیان اینکه بزرگترین آسیب اقتصادی که در سایه آن اقتصاد مقاومتی محقق نمی‌شود، تکیه بر فروش ثروت‌های نفتی کشور و خام فروشی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه وقت و زمانه نظریه پردازی به سر آمده است و کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی به اندازه کافی آزمون و خطا کرده اند، گفت:  هیچ اتفاقی در کشور نمی افتد مگر اینکه تولید ما رونق پیدا کند بنابراین باید به سمت تولید و عمل حرکت کرد.

نعمتی رونق تولید را راهکار اصلی و کلیدی حل مشکل اشتغال، تورم، مسکن،ازدواج و گرانی عنوان و تصریح کرد: 24 بند سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری هم بر اصل تولید تاکید دارد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید با شناسایی ظرفیت های اقتصادی کشور و بالفعل کردن آنها چرخه تولید را متحول کنیم، افزود: برای کشوری که میلیون ها تن ظرفیت تولید صنایع پتروشیمی دارد خوب نیست که از کشورهای دیگر فراورده های پتروشیمی وارد کند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با یاداوری اینکه حداقل ظرفیت تولید 17 میلیون تن آهن و فولاد  در کشور وجود دارد، گفت: چرا باید فقط 12 میلیون تن از این ظرفیت استفاده شود و 3 میلیون تن از ظرفیت تولید فولاد کشور بلااستفاده باشد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: جان اقتصاد به مسایل تولیدی بر می گردد که اگر مسئولان به این نکته توجه کنند و با بکاریگیری سیاست های پایدار زمینه های تولید را برای واحد های فعال هموار کنند اقتصاد ما وضعیت بهتری خواهد داشت.

پایان پیام/ 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet