شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1392/12/23 10:31:00
سرویس اقتصادی
عبدالله زاده مطرح کرد:

حمایت بانک ها از فعالیت های نوآورانه بخش تعاون/ ضرورت بازنگری در قانون تعاون

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نقش بانک ها در تقویت بخش تعاونی کشور مهم است و باید پذیرفت عملکرد بانک ها در این زمینه مطلوب نبوده،گفت: با بازنگری در قوانین مرتبط با بخش تعاون و مشارکت مردم در اقتصاد می توان به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دست یافت.
حمایت بانک ها از فعالیت های نوآورانه بخش تعاون/ ضرورت بازنگری در قانون تعاون عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نقش بانک ها در تقویت بخش تعاونی کشور مهم است و باید پذیرفت عملکرد بانک ها در این زمینه مطلوب نبوده،گفت: با بازنگری در قوانین مرتبط با بخش تعاون و مشارکت مردم در اقتصاد می توان به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دست یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/44171.jpg حمایت,بانک,ها,از,فعالیت,های,نوآورانه,بخش,تعاون/,ضرورت,بازنگری,در,قانون,تعاون Icana

محمدعلی عبدالله زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره موضوعات تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به اینکه مشارکت مردم در اقتصاد یکی از مولفه های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است بنابراین باید از ظرفیت قانونی مرتبط با این موضوع استفاده کرد که تقویت بخش تعاون یکی از مهمترین این موضوعات است.

نماینده مردم فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در بخش تعاون از عملکرد مطلوبی برخوردار نبوده ایم این در حالی است که با برنامه ریزی می توان از ظرفیت های این بخش اقتصادی استفاده کرد و از مشارکت مردم بهره برد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: شاید به توان عنوان کرد که علت ضعف بخش تعاون و کارهای مشارکتی کشور این است که در بخش های تعاونی و مشارکتی از قوانین قوی برخوردار نیستیم بنابراین نیاز به بازنگری در قوانین مرتبط با این موضوعات احساس می شود.

عبدالله زاده تشریح کرد: برای تقویت اقتصاد و بخش تعاون کشور باید از شعارهای بدون عمل پرهیز کرد و با کار کارشناسی علت عدم موفقیت برخی تعاونی ها تشکیل شده را یافت و به این موضوع بطور جدی رسیدگی کرد.

وی ادامه داد:  ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری این فرصت را فراهم کرده که با تمرکز بیشتر بر مسائل اقتصادی در ابعاد مختلف، زمینه را برای رونق اقتصادی کشور فراهم کرد.

عبدالله زاده افزود: نقش بانک ها در تقویت بخش تعاونی کشور بسیار مهم است و باید پذیرفت عملکرد بانک ها در این زمینه مطلوب نبوده است و در ارائه تسهیلات ضعف داشته اند بنابراین باید بانک ها در عمل همکاری کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: در صورت عملکرد مناسب بانک ها در ارائه تسهیلات بانکی، بازنگری در قوانین مرتبط با بخش تعاون، استفاده ازظرفیت بازارهای کشورهای مسلمان برای فروش محصولات تولیدی، می توان به اهداف اقتصاد مقاومتی دست  یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet