هدر موبایل
1392/12/23 11:14:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فتاحی:

حمایت از تولیدات داخلی مسیر ورود به حوزه اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از سرمایه گذاران و اتکاء به تولیدات داخلی و رونق صادرات، ارتقاء دانش فنی داخلی و حضور موفق در بازارهای جهانی، مسیر ورود به حوزه اقتصاد مقاومتی است.
حمایت از تولیدات داخلی مسیر ورود به حوزه اقتصاد مقاومتی است نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از سرمایه گذاران و اتکاء به تولیدات داخلی و رونق صادرات، ارتقاء دانش فنی داخلی و حضور موفق در بازارهای جهانی، مسیر ورود به حوزه اقتصاد مقاومتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43118.jpg حمایت,از,تولیدات,داخلی,مسیر,ورود,به,حوزه,اقتصاد,مقاومتی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛عابد فتاحی افزود: هم اکنون کشور ما در یک نبرد اقتصادی در مقابل غرب قرار گرفته که برای پیروزی در این رویارویی، سرمایه گذاران و تولیدات داخلی باید مورد حمایت جدی قرار گیرند.

وی اضافه کرد: ایران اسلامی دارای ظرفیت ها و توانمندی های بسیار بالایی است، ذخایر عظیم نفت و گاز ، معادن بکر و دست نخورده در سراسر کشور، زیرساخت های علمی و اقتصادی، نیروی انسانی توانمند، موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، سواحل دریایی و مرزهای طولانی با کشورهای همسایه، ایران اسلامی را به کشوری بالقوه قدرتمند و بی نیاز در جهان تبدیل کرده که باید بتوانیم از این ظرفیت ها در جهت توسعه و نیل به خودکفایی استفاده کنیم.

فتاحی گفت: ذخایر عظیم نفتی ایران، گرچه به نوبه خود منبع عظیم ثروت محسوب می شود ، ولی موجب تنبلی و بی توجهی ما به دیگر منابع ثروت شده که ملت و دولت ایران چاره ای ندارند مگر اینکه در شیوه زندگی، کار و تلاش و تفکرات اقتصادی و فرهنگی خود تجدید نظر کرده و تنها متکی به درآمدهای نفتی نباشند.

وی تاکید کرد: جوانان و تحصیل کردگان ما باید انتظار پشت میز نشینی را از مخیله خودخارج کنند و نان خود را از بازوان نیرومند خود، آب و خاک، سنگ و کوه و دیگر مواهب الهی دربیاورند.

فتاحی یاد آوری کرد: بسیاری از کشورهایی که فاقد ذخایر نفت و گاز هستند، توانسته اند با تکیه بر نیروی کار و سرمایه داخلی، استفاده از ظرفیت های تولیدی و گردشگری و صدور فن آوری و نیروی کار متخصص و کالاهای ساخته شده به جایگاه مطلوب اقتصادی در جهان دست پیدا کنند.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری، بازنگری در قوانین و مقررات پولی و مالی، صدور مجوزهای احداث و بهره برداری ، قوانین کار و سرمایه ، مالیات و عوارض ضروری است.

فتاحی یادآوری کرد: تا زمانی که سرمایه گذاران ما در پیچ و خم های اداری، قوانین دست و پاگیر دریافت تسهیلات ارزی و ریالی سرگردانند و تا زمانی که تجار و بازرگانان ما گرفتار مسائل و مشکلات گمرکی و عوارض و پرداخت های متعدد هستند ، نمی توان اقتصاد مقاومتی را محقق کرد.

وی برخوردهای سلیقه ای و گاها تنگ نظرانه، نا هماهنگی دستگاه های اجرایی در ارائه موافقت های اصولی و پروانه های بهره برداری ، بالا بودن نرخ بهره های بانکی را از موانع تحقق اقتصاد مقاوتی دانست و گفت: تمام کسانی که دلشان برای ایران اسلامی می تپد و پیرو رهبری و ولایت هستند باید منافع زودگذر شخصی را فدای منافع بلند مدت ملی کنند، در این صورت است که می توانیم دغدغه های رهبر معظم انقلاب را رفع کنیم./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet