هدر موبایل
1392/12/23 11:20:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_

می‌گویند با خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس، امنیت مختل می‌شود!

برخی افراد بر این باورند که هزینه‌های این باشگا‌ها زیاد است و تا هنگامی که نتواند سر‌پا بایستد، نمی‌توان آن‌ها را خصوصی کرد. برخی دیگر نیز بر این باورند که این باشگاه‌ها، حاشیه‌های امنیتی بسیاری دارند و در اوضاع کنونی،امکان خصوصی‌ سازی وجود ندارد و برخی نیز از واگذاری به شرکت‌های شبه دولتی می‌ترسند و همه این دلایل باعث شده تا کنون این واگذاری‌ها انجام نگیرد.
می‌گویند با خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس، امنیت مختل می‌شود! برخی افراد بر این باورند که هزینه‌های این باشگا‌ها زیاد است و تا هنگامی که نتواند سر‌پا بایستد، نمی‌توان آن‌ها را خصوصی کرد. برخی دیگر نیز بر این باورند که این باشگاه‌ها، حاشیه‌های امنیتی بسیاری دارند و در اوضاع کنونی،امکان خصوصی‌ سازی وجود ندارد و برخی نیز از واگذاری به شرکت‌های شبه دولتی می‌ترسند و همه این دلایل باعث شده تا کنون این واگذاری‌ها انجام نگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/62706.jpg می‌گویند,با,خصوصی,شدن,استقلال,و,پرسپولیس،,امنیت,مختل,می‌شود! Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از «تابناک»؛واگذاری باشگاه‌های ورزشی به بخش خصوصی موردی است که از چندی پیش ‌جدا مطرح شده است. باشگاه‌های ورزشی که در اولویت نخست واگذاری به بخش خصوصی هستند، باید تا پایان سال آینده از چتر حمایتی سازمان‌ها و نهادهای دولتی خارج شده و پیشوند «مؤسسه خصوصی» را از آن خود کنند.

اما‌ بنا بر شواهد‌، با اینکه سال‌هاست واگذاری این دو باشگاه مطرح است، هنوز کار درخوری در این باره انجام نشده و همه کار‌هایی که درباره این وعده انجام گرفته، در حد حرف بوده و تا کنون دلایل بسیاری برای عدم این واگذاری‌ها مطرح است.

برخی افراد بر این باورند که هزینه‌های این باشگا‌ها زیاد است و تا هنگامی که نتواند سر‌پا بایستد، نمی‌توان آن‌ها را خصوصی کرد. برخی دیگر نیز بر این باورند که این باشگاه‌ها، حاشیه‌های امنیتی بسیاری دارند و در اوضاع کنونی، امکان خصوصی‌سازی وجود ندارد و برخی نیز از واگذاری به شرکت‌های شبه دولتی می‌ترسند و همه این دلایل باعث شده تا کنون این واگذاری‌ها انجام نگیرد.

سید‌هادی حسینی، نائب رئیس فراکسیون ورزش در مجلس در این باره می‌گوید: ما باور داریم که فوتبال باید به مانند یک اقتصاد و صنعت مورد توجه قرار گیرد و با جدیت به آن پرداخته ‌و به گونه‌ای ‌‌عمل شود که این رشته ورزشی به دولت وابستگی نداشته و این گونه نباشد که دولت یا مجلس هر گاه فتیله آن را بالا بکشند، رشد کند و هر وقت فتیله آن را پایین بکشند، فوتبال هم افت کند.

این رشته همچنین نباید در انحصار چند باشگاه خاص باشد و این گونه نیز نباید باشدکه پنج باشگاه کشور تا خرخره پول داشته باشند و ده باشگاه دیگر ‌به شام شب خود نیاز داشته باشند و نتوانند ‌لباس‌ دشت ورزشی ‌برای خود تأمین کنند.

اگر قرار است از تیمی حمایت کنیم و به کسی پول بدهیم، باید به همه به یک میزان پرداخت کنیم و اگر قرار است این کارها را انجام ندهیم، نباید به هیچ کس ‌خدماتی بدهیم.

این نماینده گفت: برخی‌‌ ادعا دارند که تیم استقلال و پرسپولیس جنبه ملی دارند و باید به این تیم‌ها نگاه ویژه داشت. من به آن‌ها می‌گویم که ملی فقط تیم‌های ملی هستند و این ‌روشی کلاهبرداری است. برخی دیگر هم مدعی‌‌اند که این تیم‌ها به دلیل آنکه طرفداران بسیاری دارند، از لحاظ امنیت مهم هستند.

حسینی گفت: هیچ تیمی مسأله امنیتی ندارد. اگر امنیت کشور‌ بخواهد با استقلال و پرسپولیس به هم بخورد که این همه سال دوام نمی‌آورد. آمریکا نمی‌تواند امنیت کشور ما را به هم بریزد. عراق هم با هشت سال جنگیدن‌ نتوانست این امنیت را متزلزل کند. این‌ها یکسری سخنان واهی است که برخی برای سود شخصی بر زبان می‌رانند.

این عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: ما نمی‌خواهیم استقلال و پرسپولیس زمین بخورند. ما بر این باوریم که به این تیم‌ها باید کمک شود، ولی کمک از جنس خودشان؛ برای نمونه، باید به این تیم‌ها حق پخش داد‌. باشگا‌ها یکسری حقوقی دارند که در تمام دنیا رعایت می‌شود.
باشگا‌ها می‌توانند بنگاه‌های اقتصادی خوبی باشند و به آسانی سر پا باستند؛‌ یکی از راه‌های آن پرداخت حق پخش است.

برخی می‌گویند، صدا و سیما نمی‌توانند، ولی صدا و سیما چطور می‌تواند از مردم و مجلس برای مخارجش پول بگیرد اما برای حق پخش نمی‌تواند، چرا صدا و سیما باید از راه غیر حلال مخارج خود را تأمین کند؟

وی افزود: این پول برای فوتبال است و صرف این مبلغ برای مخارج دیگر حرام است. صدا و سیما بیاید مجلس درخواست کند ما پول طیب و طاهر به آن‌ها بدهیم و آن‌ها پول فوتبال را بپردازند، که نه پول خودشان حرام باشد و هم پول فوتبال تأمین شود.

وی در پاسخ به اینکه تا کنون چه کارهایی در راستای خصوصی‌سازی شده است، گفت: ما تا کنون نشست‌های بسیاری برای این کار صرف ‌و موانعی را ‌بررسی کرده‌ایم تا در واگذاری‌ها اجحاف‌ ‌یا عجله‌ای نشود و فوتبال بتواند به جایی برسد که ‌خودش را سر پا نگاه دارد.

این نماینده در پایان تأکید کرد: تا پایان سال ۹۳ باشگا‌ها باید خصوصی شوند و اگر تا پس از شش ماه دوم سال آینده، دولت کار درخوری در این مورد انجام ندهد، یقینا پرونده آن را به مجلس خواهیم آورد.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر همچون دیگر واگذاری‌ها، شبه دولتی‌ها بخواهند این باشگا‌ها را خریداری کنند، گفت: ایرادی ندارد؛ به هر حال وقتی از دست وزارت ورزش خارج شود، هر کس که می‌خواهد خریداری کند. مگر در حال حاضر سپاهان که در دست یک شرکت نیمه دولتی است، وضعیت بدی دارد یا فولاد و یا تراکتور نیز شرایط برابری دارند؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet