شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1392/12/23 12:55:15
سرویس سیاسی
احمدی در گفتگو با خانه ملت:

مسئولان کشور به اظهارات بان‌کی‌مون واکنش نشان دهند

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه مسئولان کشور به اظهارات بان‌کی‌مون واکنش نشان دهند، گفت: اظهارات دبیر کل سازمان ملل دخالت در امور داخلی کشورمان است.
مسئولان کشور به اظهارات بان‌کی‌مون واکنش نشان دهند رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه مسئولان کشور به اظهارات بان‌کی‌مون واکنش نشان دهند، گفت: اظهارات دبیر کل سازمان ملل دخالت در امور داخلی کشورمان است. https://cdn.icana.ir/d/019/53695.jpg مسئولان,کشور,به,اظهارات,بان‌کی‌مون,واکنش,نشان,دهند Icana

وحید احمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به گزارش بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل درشورای حقوق بشر درباره وضعیت حقوق بشر در ایران گفت: قطعا اینگونه گزارشات دخالت در امور داخلی کشورها است و در عرف دیپلماتیک و بین المللی جایگاهی ندارد.

نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دبیر کل سازمان ملل تحت تاثیر دشمنان ایران این گزارش را تهیه کرده و در شورای حقوق بشر سازمان ملل قرائت کرده است گفت: مشخص نیست بان‌کی مون بر اساس کدام مبنای حقوقی این گزارش سخیف را تهیه کرده و در مسائل داخلی کشورمان دخالت می‌کند.

وی با اشاره به بخشی از گزارش دبیر کل سازمان ملل که خواستارآزادی سران فتنه می‌شود، ادامه داد: سران فتنه ظلم بزرگی را به نظام وارد کرده‌اند و طبق قوانین جاری کشور حداقل مجازات‌ها برای آنها در نظر گرفته شده و بان‌کی‌مون حق ندارد با دخالت در امور داخلی کشورمان، خواهان نقض قوانین جاری شود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه مسئولان کشور هر چه سریعتر به این اظهارات سخیف و غیر حقوقی دبیر کل سازمان ملل واکنش صریحی نشان دهند ادامه داد: تهیه اینگونه گزارشات نشان از عدم برخورد قاطع مسئولان کشور با موارد مشابه گذشته است که اگر این اتفاق رخ می‌داد، شخصی همانند بان‌کی‌‌مون به خود این اجازه را نمی‌داد تا گزارشی را تحت تاثیر کشورهای استکباری که هیچ‌گونه مبنای حقوقی دارد را تهیه کند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس اضافه کرد: دبیر کل سازمان ملل  بهتر است به جای دخالت در امور داخلی ایران به مشکلات کشورها و حل و فصل معضلات بین‌المللی بپردازد.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارشی مداخله جویانه خواستار آزادی فتنه‌گران شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet