هدر موبایل
1392/12/23 11:44:19
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عزیزی:

امکان تجمیع بودجه جوانان در یک وزارتخانه وجود ندارد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نمی توان بودجه جوانان دستگاههای مختلف را در قالب یک سازمان یا وزارتخانه مشخص اختصاص داد، گفت: نمایندگان مجلس اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای افزایش اشتغال و کاهش بیکاری را در کمیسیون تلفیق تصویب کردند و امیدواریم طرح تسهیل ازدواج جوانان که از سوی کمیسیون اجتماعی مطرح شد، دوباره بررسی و تصویب شود.
امکان تجمیع بودجه جوانان در یک وزارتخانه وجود ندارد رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نمی توان بودجه جوانان دستگاههای مختلف را در قالب یک سازمان یا وزارتخانه مشخص اختصاص داد، گفت: نمایندگان مجلس اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی برای افزایش اشتغال و کاهش بیکاری را در کمیسیون تلفیق تصویب کردند و امیدواریم طرح تسهیل ازدواج جوانان که از سوی کمیسیون اجتماعی مطرح شد، دوباره بررسی و تصویب شود. https://cdn.icana.ir/d/019/61820.jpg امکان,تجمیع,بودجه,جوانان,در,یک,وزارتخانه,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مهر؛عبدالرضا عزیزی، درباره برنامه های مجلس شورای اسلامی برای جوانان در سال آینده گفت: خوشبختانه اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی برای اشتغال و بیکاری در کمیسیون تلفیق تصویب شده است و امیدواریم که طرح ما درباره تسهیل ازدواج جوانان نیز به تصویب برسد.

وی افزود: نمایندگان مجلس در حوزه جوانان هیچ گاه شعار ندادند و همواره تلاش شده که طرحهای ما شکل اجرایی به خود بگیرد، اما طرحهایی که تاکنون داده شده است به نوعی بایگانی شده این در حالی است که برای حل مشکلات جوانان باید ابتدا موانع پیش روی ازدواج که از جمله آنان اشتغال است، برداشته شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نظر خود را درباره عملکرد وزارت ورزش و جوانان در این حوزه اینگونه بیان کرد: از زمان ادغام سازمان ملی جوانان با سازمان تربیت بدنی پرداختن به مسائل و مشکلات جوانان نه تنها کمرنگ شده که حتی مورد غفلت واقع شده است قطعا اگر در آن زمان در مجلس بودم، هیچگاه رای به ادغام سازمان ملی جوانان نمی دادم.

عزیزی با بیان اینکه هنوز ساختار بخش جوانان این وزارتخانه دو سال پس از ادغام شکل نگرفته است، تصریح کرد: تمامی اعتبارات اختصاص داده شده به بخش ورزش داده می شود و جوانان مورد غفلت قرار گرفتند من معتقدم بخش جوانان نباید از وزارتخانه جدا شود، اما باید به صورت یک سازمان مستقل زیرمجموعه وزارتخانه شکل بگیرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان اختصاص بودجه جوانان همه دستگاهها به وزارت ورزش و جوانان وجود دارد، توضیح داد: این امکان وجود ندارد چراکه دستگاههای مختلف باید در قبال بودجه اختصاص داده شده در بخشهای مختلف گزارش عملکرد بدهند. به عنوان مثال جمعیت هلال احمر اعتباری را به بخش جوانان اختصاص می دهد که آن بخش باید یک گزارش عملکرد به رئیس جمعیت بدهد، بنابراین چنین امکانی وجود ندارد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet