شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1393/01/06 10:10:05
سرویس اقتصادی
نکو:

دولتی ها بورس را از مسیر خود خارج نکنند/ تالار شیشه ای در مدار رشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رشد بورس تا زمانی ادامه خواهد یافت که دولتی ها با مداخله و ورود های غیر قانونی آن را از مسیر خود خارج نکنند و مدیریت فعلی ادامه داشته و مباحث علمی بیشتر مد نظر قرار گیرد.
دولتی ها بورس را از مسیر خود خارج نکنند/ تالار شیشه ای در مدار رشد عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رشد بورس تا زمانی ادامه خواهد یافت که دولتی ها با مداخله و ورود های غیر قانونی آن را از مسیر خود خارج نکنند و مدیریت فعلی ادامه داشته و مباحث علمی بیشتر مد نظر قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/57607.jpg دولتی,ها,بورس,را,از,مسیر,خود,خارج,نکنند/,تالار,شیشه,ای,در,مدار,رشد Icana

ابراهیم نکو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رشد شاخص های بورس درکشور و با تاکید بر اینکه رشد شاخص بورس نمی تواند تابعی از احساسات و تصمیم گیری های غلط  باشد، افزود: رشد قابل توجه بورس در سال گذشته حاکی از آن است که بازار سرمایه دارای ظرفیتهای خوب و کلانی است که می تواند به درستی مورد هدایت قراربگیرد و نتایج پرباری داشته و به عنوان بازار قابل اطمینان در دنیا مطرح شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود: رشد امروز شاخص های بورس مدیون مدیریت توانمند آن است که باید از آنها تقدیر کرد.

وی گفت: بازار سرمایه یکی از بازارهای تامین کننده منابع و تزریق کننده نقدینگی به تولید است و نقش برجسته ای در شکوفایی تولید دارد از این رو با مدیریت بازار و جمع آوری درست نقدینگی می توانیم کاستی های سایر بخش ها مثل بانک را در بخش تولید جبران کنیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ظرفیتهای بازار بورس و با تاکید بر اینکه چشم انداز خوبی می توان برای این بازار پیش بینی کرد، گفت: رشد بورس تا زمانی ادامه خواهد یافت که دولتی ها با مداخله و ورود های غیر قانونی آن را از مسیر خود خارج نکنند و مدیریت فعلی ادامه داشته و مباحث علمی بیشتر مد نظر قرار گیرد.

نکو با تاکید بر اینکه راههای نرفته در بورس زیاد است، گفت: اگر برای بورس چشم اندازی تعریف و براساس آن حرکت کند می تواند در آینده به عنوان مرکز جمع آوری نقدینگی  ابزاری برای تقویت تولید باشد و نقش خود را در این راستا بهتر اجرا کند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس با تاکید بر اینکه احتیاط لازمه فعالیت در بورس است، افزود: نباید به نحوی عمل شود که با تصمیم گیری های غلط و غیر قابل پیش بینی مسیر بورس از هدفش دور بماند.

وی گفت: بازار بورس مانند شکارچی می ماند که می تواند لحظه ها را شکار کند و این شکار می تواند آسیب های خارج از بورس و در جامعه را به حداقل برساند.

نکو افزود: بازار بورس می تواند با ایجاد سیاستهای تشویقی و برنامه ریزی علمی یارانه توزیعی در فاز دوم هدفمندی را به سمت خود جذب کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه مردم آشنایی چندانی با بازار بورس ندارند، افزود: ناآگاهی مردم از بازار بورس و نحوه سرمایه گذاری در آن سبب شده است تا این بازار در بین مردم جایگاه خوبی نداشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet