هدر موبایل
1392/12/24 09:27:53
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان /

ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق تغییر کرد/ 9 نفر از کمیسیون بودجه عضو تلفیق می‌شوند

با موافقت نمایندگان ترکیب کمیسیون تلفیق مجلس تغییر کرد و مقرر شد که از کمیسیون برنامه و بودجه ۹ نفر و از هر کمیسیون تخصصی سه نفر عضو کمیسیون تلفیق شوند.
ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق تغییر کرد/ 9 نفر از کمیسیون بودجه عضو تلفیق می‌شوند با موافقت نمایندگان ترکیب کمیسیون تلفیق مجلس تغییر کرد و مقرر شد که از کمیسیون برنامه و بودجه 9 نفر و از هر کمیسیون تخصصی سه نفر عضو کمیسیون تلفیق شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/40704.jpg ترکیب,اعضای,کمیسیون,تلفیق,تغییر,کرد/,9,نفر,از,کمیسیون,بودجه,عضو,تلفیق,می‌شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (شنبه 24 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی ، نمایندگان با 141 رای موافق، 40 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر با اصلاح ماده (45) آیین نامه داخلی مجلس که براساس آن با تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق مجلس موافقت کردند.

براساس ماده واحده تصویب شده:

بندهای (1) و (2) ماده (45) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر اصلاح و تبصره ذیل آن ابقاء می‌گردد.

1.از کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات نه نفر

2.از هر کمیسیون تخصصی دیگر سه نفر

اعضای مذکور در بندهای فوق توسط کمیسیون‌های مربوطه انتخاب و به هیات رئیسه مجلس معرفی می‌گردند.

ماموریت این کمیسیون تا تصویب نهائی قانون برنامه توسعه و یا لایحه بودجه سالانه کل کشور ادامه می‌یابد.

لازم به ذکر است نمایندگان با 138 رای موافق، 23 رای مخالف، 7 رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر با پیشنهاد الحاق یک بند به این ماده واحده موافقت کردند بر این اساستبصره ذیل به عنوان تبصره (2) به ماده واحده اضافه می‌شود:

تبصره 2- در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پس از تصویب کلیات گزارش کمیسیون تلفیق منحصراً پیشنهادهایی مطرح می‌شود که در کمیسیون تلفیق بیش از چهل درصد (40٪) آراء را کسب کرده است.

پیشنهاد الحاقی:

پیشنهادات مربوط به حوزه‌های انتخابیه اعضای کمیسیون تلفیق جهت ایجاد ردیف جدید با افزایش اعتبارات یا تغییر عنوان طرح‌ها در کمیسیون تلفیق بودجه ممنوع است.

در صورتی که معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور در حین رسیدگی به لایحه بودجه به صورت کتبی و رسمی اشتباه یا از قلم افتادگی موارد مربوط به حوزه های انتخابیه را تائید کند، موضوع با دو سوم رای کمیسیون تلفیق قابل تصویب است.

گفتنی است غلامرضا مصباحی مقدم در مخالفت با طرح مذکور، گفت: آنچه در کمیسیون تلفیق منشا نگرانی نمایندگان شده ترکیب اعضا لزوماً نیست بلکه فرآیندی است که در جریان بودجه تحقق می‌یابد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اگر به فرآیند تصویب بودجه بپردازیم بهتر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet