شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1392/12/24 11:04:32
سرویس سیاسی
احمد شوهانی:

گزارش احمد‌ شهید مغرضانه است/ تلاش سازمان ‌ملل برای تحمیل حقوق ‌بشر غربی به کشورهای ‌اسلامی محکوم است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گزارش اخیر احمد‌شهید درباره وضعیت حقوق بشر ایران را سیاسی و مغرضانه خواند و گفت: سازمان‌ملل به‌دنبال تحمیل حقوق‌بشر غربی به کشورهای‌اسلامی است.
گزارش احمد‌ شهید مغرضانه است/ تلاش سازمان ‌ملل برای تحمیل حقوق ‌بشر غربی به کشورهای ‌اسلامی محکوم است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گزارش اخیر احمد‌شهید درباره وضعیت حقوق بشر ایران را سیاسی و مغرضانه خواند و گفت: سازمان‌ملل به‌دنبال تحمیل حقوق‌بشر غربی به کشورهای‌اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/63854.jpg گزارش,احمد‌,شهید,مغرضانه,است/,تلاش,سازمان,‌ملل,برای,تحمیل,حقوق,‌بشر,غربی,به,کشورهای,‌اسلامی,محکوم,است Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش جدید احمد شهید درباره حقوق بشر در ایران، گفت: قطعا اقدام و گزارش اخیر سازمان ملل درباره حقوق بشر ایران سراسر مغرضانه و سیاسی است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه  احمد شهید در چند سال اخیر سفری به ایران نداشته، معلوم نیست که وی گزارش‌های خود درباره حقوق بشر ایران چگونه و برپایه چه اطلاعات تدوین و تنظیم می‌کند، زیرا گزارش های شهید برپایه دروغ و سیاه‌نمایی تدوین شده است، از این رو به‌طور حتم منبع اصلی اطلاعات وی گروهک تروریستی منافقین و دستگاه‌های اطلاعاتی غرب است.

وی با بیان اینکه رویکرد احمد شهید و حتی گزارشگران قبلی سازمان ملل درباره حقوق بشر ایران سیاسی بوده است، تصریح کرد:‌ هم‌اکنون در دنیا شاهد نقض حقوق بشر به‌ویژه در کشورهای حامی غرب هستیم، اما سازمان ملل به جای بررسی این اقدامات و وضعیت این کشورها، تنها به‌دنبال سیاه‌نمایی در ایران است.

شوهانی با اعلام اینکه گزارش‌های احمد شهید درباره حقوق بشر ایران قابل پیش‌بینی و یک جانبه است، افزود: متأسفانه احمد شهید در گزارش‌های خود تنها از یک منبع خاص استفاده می‌کند، که آن منبع اطلاعاتی سال‌های طولانی است که با مردم و نظام ایران دشمنی دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه غرب به‌دنبال تحمیل حقوق بشر غربی  و تضعیف کشورهای اسلامی است، یادآور شد: گزارشات احمد شهید از نظر فعالیت‌های حقوق بشری هیچ ارزشی ندارد و ایران هیچ بهایی به این گزارش‌ها نمی‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از گزارش‌گران منصف و واقع‌نگر در تمام زمینه‌ها استقبال می‌کند، گفت:‌ اسلام درباره حقوق انسان‌ها و حتی حق موجودات زنده تأکیدات بسیاری داشته است، از این‌رو سازمان ملل باید در راستای وظایف اصلی خود خارج از سیاسی‌کاری و اقدامات مغرضانه در جهت تحقق و پیگیری حقوق انسان ها در تمام جهان اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet