خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/24 11:42:46
سرویس اجتماعی
خضری با یادآوری سالروز بمباران شیمیایی حلبچه مطرح کرد:

تحقق جهانی عاری از سلاح‌های کشتار جمعی محور پیام مردم سردشت

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس درباره نوشتن طومار قربانیان بمباران شیمیایی سردشت، افزود: شهر سردشت نخستین شهر غیرنظامی بود که آماج بمباران شیمیایی قرار گرفت، بر این اساس مردم این شهر خواهان احقاق حقوق خود در دادگاه لاهه هستند تا مسئولان اصلی این اقدام تروریستی شناسایی و به دنیا معرفی شوند.
تحقق جهانی عاری از سلاح‌های کشتار جمعی محور پیام مردم سردشت نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس درباره نوشتن طومار قربانیان بمباران شیمیایی سردشت، افزود: شهر سردشت نخستین شهر غیرنظامی بود که آماج بمباران شیمیایی قرار گرفت، بر این اساس مردم این شهر خواهان احقاق حقوق خود در دادگاه لاهه هستند تا مسئولان اصلی این اقدام تروریستی شناسایی و به دنیا معرفی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/43487.jpg تحقق,جهانی,عاری,از,سلاح‌های,کشتار,جمعی,محور,پیام,مردم,سردشت Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری بمباران شیمیایی مردم سردشت در سال 66، افزود: شهر سردشت از سوی رژیم بعثی و به سرکردگی آمریکا آماج بمب‌های شیمیایی قرار گرفت بر همین اساس امسال مردم این شهر در کمیته منع استفاده و گسترش سلاح‌های شیمیایی، گازهای خفه‌کننده و سمی موسوم به opcw طوماری با پیام صلح، صلح، صلح را نوشتند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: مردم سردشت با نوشتن این پیام امیدوارند تا چنین بمبارانی آخرین جنایت ضد بشریت باشد و این شهر نیز به عنوان نمادی از صلح در سطح دنیا مطرح شود.

خضری با بیان اینکه پیام یادشده به امضای تیم مذاکره کننده ایران در ژنو رسید و بازتاب خوبی نیز داشته است، تصریح کرد: این پیام به زبان انگلیسی ترجمه شده و شخصیت‌های بزرگ سازمان ملل و حقوق بشر نیز آن را امضا کردند.

وی افزود: ‌هدف از این پیام آن است که شهر سردشت نخستین شهر غیرنظامی بود که آماج بمباران شیمیایی قرار گرفت و مردم این شهر خواهان احقاق حقوق خود در دادگاه لاهه هستند تا مسئولان اصلی این اقدام تروریستی شناسایی و به دنیا معرفی شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، گفت: طی صحبت‌های انجام شده با رئیس مجلس شورای اسلامی قرار است بعد از تعطیلات نوروز، نمایشگاهی در مجلس برگزار تا خیانت‌های رژیم بعثی نسبت به بمباران شیمیایی مردم سردشت نشان داده شود.

گفتنی است؛ متن پیام بدین شرح است: صلح، صلح، صلح، تنها پیام ما قربانیان بمباران شیمیایی سردشت، جهت دستیابی و تحقق جهانی عاری از سلاح‌های کشتار جمعی در سراسر جهان است.

بیایید با نوشتن کلمه صلح و گذاردن امضا پای آن با ما در این امر مهم، همراه و هم‌صدا شوید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet