هدر موبایل
1392/12/24 12:18:43
سرویس صحن
رسایی در اخطار قانون اساسی مطرح کرد:

تذکر درباره نحوه زمان بندی طرح سئوالات/ انتقاد از درخواست بی‌جای اشتون در سفر به اصفهان

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه هیات رئیسه باید سوالات نمایندگان را به ترتیب نوبت اعلام وصول کند، گفت: متاسفانه ماهها از طرح سوالاتی می‌گذرد که هیات رئیسه نسبت به اعلام وصول آنها بی توجه است.
تذکر درباره نحوه زمان بندی طرح سئوالات/ انتقاد از درخواست بی‌جای اشتون در سفر به اصفهان عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه هیات رئیسه باید سوالات نمایندگان را به ترتیب نوبت اعلام وصول کند، گفت: متاسفانه ماهها از طرح سوالاتی می‌گذرد که هیات رئیسه نسبت به اعلام وصول آنها بی توجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/42977.jpg تذکر,درباره,نحوه,زمان,بندی,طرح,سئوالات/,انتقاد,از,درخواست,بی‌جای,اشتون,در,سفر,به,اصفهان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز شنبه 24 اسفند مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 85 قانون اساسی و ماده 209 آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر سوال نمایندگان گفت: براساس آیین نامه پس از گزارش کمیسیون باید در اولین جلسه سوال نماینده مربوطه اعلام وصول شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مطرح نشدن برخی از سوالات نمایندگان افزود: سوالی در تاریخ 25 آذرماه و دیگری برای 22 دی ماه تاکنون اعلام وصول نشده است.

وی ادامه داد: سوال از وزیر نفت مربوط به زمان های گذشته پس از پیگری‌های مستمر به تازگی هیات رئیسه بررسی آن را به هفته جاری موکول کرده این در حالی است که در برنامه کاری برای روز سه شنبه زمان و اسامی نطق و ناطقان را اعلام نکردند و این یعنی اینکه به احتمال زیاد در روز سه شنبه مجلس جلسه‌ای نخواهد داشت با توجه به اینکه بعد از ظهر هم جلسه گذاشته می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه اگر قرار است سوالات نمایندگان مطرح شود نباید سوالی طرح شود تصریح کرد: نحوه زمان بندی برای طرح سوالات در صحن علنی مجلس صحیح نیست.

وی با تاکید بر اینکه سوالات نمایندگان پرسش های نمایندگان است افزود: هیات رئیسه مجلس باید با دقت بیشتری به سوالات نمایندگان بپردازد.

رسایی یادآور شد: بنده هفته قبل و سه هفته گذشته قرار بود در اصفهان سخنرانی داشته باشم که به صورت اتفاقی این جلسه همزمان با سفر اشتون به اصفهان شد که سخنرانی بنده به علت نقد مذاکرات ژنو لغو شد.

وی ادامه داد: در جریان حضور اشتون در اصفهان خبرنگار صدا و سیما از وی تصویربرداری می‌کرد که یک نفر از همکاران که به احتمال زیاد از نیروهای امنیتی بود خبرنگار را دنبال کرده و سیلی محکمی بر گوش وی می‌زند حال سوال این است که جمهوری اسلامی مستعمره کشورهای اروپایی است؟

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گفت: اینکه اشتون نمی‌خواهد خبرنگاران یا اصحاب رسانه از وی سوالی بپرسند محلی از اعراب ندارد و وی باید پاسخگوی ملت شریف ایران باشد.

وی ضمن عذرخواهی از خبرنگاری که در حین تصویربرداری از اشتون سیلی محکمی را متحمل شد تصریح کرد: ملت و مسئولان باید به استقلال کشور طبق فرمایش رهبری تکیه کنند.

باهنر در پاسخ به اخطار رسایی گفت: سوالات نمایندگان به ترتیب در مجلس مطرح می شود البته شما غیر از سوالاتی که مطرح می کنید در غالب تذکر سوالاتی را نیز مطرح میکنید که اشکالی ندارد.

وی ادامه داد: مجلس پویا بود و هیات رئیسه نیز تلاش می کند به وظیفه خود به خوبی عمل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet