هدر موبایل
1392/12/24 13:28:09
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفیان‌ملا :

اظهارات "احمد شهید" جایگاه سازمان ملل را نزد ملت‌ها تضعیف می‌کند

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس با بیان اینکه اظهارات احمد شهید مغایر آزادی عمل ملت‌هاست گفت: ما الگوی غربی‌ها را در زمینه حقوق بشر انتخاب نکرده‌ایم که براساس معیار و مبنای آنها حرکت کنیم.
اظهارات "احمد شهید" جایگاه سازمان ملل را نزد ملت‌ها تضعیف می‌کند رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس با بیان اینکه اظهارات احمد شهید مغایر آزادی عمل ملت‌هاست گفت: ما الگوی غربی‌ها را در زمینه حقوق بشر انتخاب نکرده‌ایم که براساس معیار و مبنای آنها حرکت کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/49270.jpg اظهارات,"احمد,شهید",جایگاه,سازمان,ملل,را,نزد,ملت‌ها,تضعیف,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛عزت‌الله یوسفیان‌ملا رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر"احمد شهید" گزاش‌گر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر، گفت: منابع اطلاعاتی وی از جاهای مشخصی است. وی مفهوم آزادی را با ارزش‌های غربی تطبیق می‌دهد که این برای ما پذیرفته نیست.

وی افزود: معتقدم که هر کشور و نظامی حق انتخاب دارد؛ این طور نیست که آنها بگویند غربی‌ها در آزادی حرف اول را می‌زنند و دنیا باید از آنها در این زمینه پیروی کند. این مغایر اصل آزادی عمل و عقیده ملت‌هاست. ملت‌ها حق انتخاب دارند که مجامع جهانی باید به این نکته توجه کنند.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس اظهار داشت: زنان ایرانی حجاب را برای خودشان انتخاب و مردم ایران هم الگوی اسلامی را برای خودشان انتخاب کرده‌اند. اینکه بگویند که اگر از الگوی آنها تبعیت نشود، این آزادی نیست، خلاف گفتار و رویه عرف بشری و بین‌المللی است.

یوسفیان‌ملا با تأکید بر اینکه ما الگوی غربی‌‌ها در زمینه حقوق بشر را انتخاب نکرده‌ایم، تصریح کرد: ما الگوی آنها را انتخاب نکرده‌ایم که براساس معیار و مبنای آنها حرکت کنیم. این‌گونه اظهارات از سوی یک مقام بین‌المللی در زمینه حقوق بشر مردود است و وی باید در اظهاراتش تجدیدنظر کند. ما اظهاراتی که مغایر خواست ملت، حاکمیت و نظام مردمی ما باشد را قبول نداریم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه سازمان ملل در تمامی ابعاد سیاسی و به خصوص در بعد حقوق بشری در دست 5 ابرقدرت با حق وتوست و هر تصمیمی در دنیا اتخاذ شود اینها می‌توانند آن را وتو کنند، بنابراین مسائل حقوق بشری نیز در اختیار حاکمیت و جریان خاص و استکبارجهانی است که این‌گونه سخنان نیز از این رویه پیروی می‌کند.

*اظهارات "احمد شهید" جایگاه سازمان ملل را نزد ملت‌ها تضعیف می‌کند

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در برخی کشورهای اروپایی در زمینه حقوق بشر رخ می‌دهد، مسائل قابل اعتنا و قابل توجهی است، اما هیچ گاه در دنیا اتفاق نیفتاده که سازمان ملل علیه کشورهایی که متولی و گردانندگان آن در زمینه حقوق  بشر هستند، بیانیه صادر کرده و یا اظهارنظری داشته باشد. این اقدامات و اظهارات جایگاه سازمان ملل را روز به روز نزد ملت‌ها تضعیف می‌کند./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet