هدر موبایل
1392/12/24 16:09:44
سرویس سیاسی
خانه ملت منتشر کرد:

دروغ‌پردازی‌های اخیر احمدشهید، ضربه دیگری به حیثیت سازمان‌ملل

احمد شهید برای خوش‌خدمتی به اربابان غربی خود بار دیگر مبانی حقوقی و اهداف اصلی تشکیل سازمان ملل را نادیده گرفت و بر اساس ادعاهای واهی معاندان نظام، گزارشی مغرضانه و هدف‌دار را ضدایران تنظیم کرد.
دروغ‌پردازی‌های اخیر احمدشهید، ضربه دیگری به حیثیت سازمان‌ملل احمد شهید برای خوش‌خدمتی به اربابان غربی خود بار دیگر مبانی حقوقی و اهداف اصلی تشکیل سازمان ملل را نادیده گرفت و بر اساس ادعاهای واهی معاندان نظام، گزارشی مغرضانه و هدف‌دار را ضدایران تنظیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/57691.jpg دروغ‌پردازی‌های,اخیر,احمدشهید،,ضربه,دیگری,به,حیثیت,سازمان‌ملل Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد شهید گزارش‌گر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد بار دیگر در هفته گذشته، گزارشی را ضدایران به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه کرد که بر اساس این گزارش، بار دیگر جمهوری اسلامی ایران به نقض حقوق اقلیت ها، نقض آزادی بیان و اتهامات دیگر، متهم شد، این در حالی است که قدرت‌های غربی با راه انداختن جنگ‌های بسیار در جهان یا استعمار کشورهای در حال توسعه و مستضعف بزرگترین ناقض حقوق بشر هستند اما سازمان ملل تاکنون هیچ گزارش گر ویژه ای را برای رسیدگی به این جنایات تعیین نکرده است.

 گزارش 74 صفحه ای احمد شهید براساس مصاحبه با 72 ایرانی مقیم هلند، آلمان و فرانسه و 61 ایرانی مقیم ترکیه و ایران تنظیم شده است، بررسی سوابق افراد یادشده نشان می‌دهد که آنها از اعضای گروهک تروریستی منافقین،‌ ضدانقلاب یا معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران هستند. به همین علت بود که این گزارش مغرضانه و جهت‌دار با واکنش‌ بسیاری مواجه شد.

 

زنان ایران واقلیت‌های مذهبی پاسخ رسواکننده‌ای به دروغ‌پردازی‌های احمدشهیدمی‌دهند

علاء‌الدین بروجردی با اشاره به گزارش جدید احمد شهید درباره حقوق بشر درایران، گفت: نتیجه مصاحبه احمد شهید با اپوزیسیون و ضد انقلاب خارج نشین به عنوان فردی که در امور ایران مغرضانه گزارش تهیه می‌کند، بیش از این نخواهد بود که اتهامات واهی در گزارشات خود به جمهوری اسلامی ایران وارد کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شئورای اسلامی، با بیان اینکه اولین اصل در گزارش نویسی بی‌طرفی است، تصریح کرد: فردی که از سوی سازمان ملل برای ارائه گزارش مامور می‌شود باید با رعایت اصل بی‌طرفی با افراد مستقل صحبت و سپس گزارشی روشن ارائه کند.

وی با تاکید براینکه گزارش احمد شهید مغرضانه، هدفدار و سیاسی است، ادامه داد: این گزارش فاقد هرگونه ارزش حقوقی است و پاسخ دروغ‌پردازی‌های وی را قطعا هموطنان غیر مسلمان که از آنها به عنوان اقلیت‌های مذهبی یاد می‌شود و زنان کشورمان به صورت صریح و روشن خواهند داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: از جهانیان دعوت می‌کنیم با حضور در ایران مشاهده کنند چه میزان آزادی بیان، حقوق زنان و حقوق اقلیت های دینی در ایران رعایت می‌شود.

بروجردی، با اشاره به اظهارات اخیر دبیر کل سازمان ملل و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و گزارش احمدشهید درباره وضعیت حقوق بشر ایران در برهه‌ زمانی نزدیک به هم، گفت: این اظهارات و ارائه گزارشات نشانگر این است که پس از تغییر فضای هسته‌ای، میدان جدیدی که غرب برای تحت فشار گذاشتن جمهوری اسلامی انتخاب کرده، میدان حقوق بشر است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: پس از پذیرفته شدن حق هسته‌ای ایران در مجامع بین المللی امروز کشورهای استکباری با نفوذ لابی‌های صهیونیست با دامن زدن به اهرم فشار نامشروعی همچون حقوق بشر سعی دارد انتقام‌گیری کنند و بازی‌های خود را ضد جمهوری اسلامی ایران ادامه دهند، که قطعا هیچ گونه تاثیری بر واقعیت‌های موجود در کشورمان نخواهد گذاشت.

 

گزارش احمد شهید تکه‌ای از پازل سناریوی ضد ایرانی/ این گزارش محلی از اعراب ندارد

سید حسین نقوی حسینی با اشاره به گزارش جدید احمد شهید درباره حقوق بشر درایران، گفت: چهره گزارشگر ویژه سازمان ملل برای ملت ایران و اغلب کشورهای مستقل دنیا شناخته شده است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گزارشات احمد شهید تکمیل کننده سناریوی ضد ایرانی کشورهای استکباری است، تصریح کرد: گزارش احمد شهید در راستای تکمیل سناریویی است که بخشی از آن را بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی اداره و عملیاتی می‌کنند، است. ‌

وی ادامه داد: اگرگزارشگر ویژه سازمان ملل درامور ایران در تهیه گزارشات خود صادق بود حتی برای یکبار هم که شده به ایران سفر می‌کرد و از نزدیک وضعیت حقوق بشر در ایران را بررسی می‌کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه گزارش جدید احمد شهید تحت تاثیر اطلاعات غلط گروهک تروریستی منافقین و سرویس‌های جاسوسی همچون موساد تهیه شده، افزود: احمد شهید برای تهیه گزارشات خود هرروز از این رسانه به آن رسانه می‌رود و ضد جمهوری اسلامی ایران مصاحبه می کند که این نشانگر این است که وی یک ماموریت سیاسی تحت تاثیر لابی‌های صهیونیستی و آمریکا  دارد.

نقوی حسینی با بیان اینکه برای تمامی اتهاماتی که احمد شهید به ایران وارد کرده پاسخ‌های قاطع و روشنی وجود دارد، تصریح کرد: در جمهوری اسلامی به برکت قانون اساسی و قوانین وضع شده از سوی مجلس شورای اسلامی مردم از حقوق شهروندی مناسبی برخوردار هستند و قطعا از برخی کشورهای اروپایی در این امر جلوتر هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید براینکه گزارش احمد شهید محلی از اعراب ندارد، گفت: گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران تنها نقش خود را در اجرای سناریوی ضد ایرانی ایفا می‌کند و گزارشات و اظهار نظرهای وی ارزشی ندارد.

 

گزارش احمد شهید بر اساس ادعاهای واهی منافقین تنظیم شده است

سیدباقر حسینی با اشاره به گزارش جدید احمد شهید درباره حقوق بشر در ایران، گفت: تکلیف و رویکرد احمد شهید و حامیان غربی وی با جمهوری اسلامی ایران مشخص است، از این رو نباید در گزارش‌های این گزارشگر سازمان ملل به‌دنبال واقعیات و مطالب بدون نگرش سیاسی باشیم.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون شاهد بروز نقض حقوق بشر در دنیا به‌ویژه نسل‌کشی در غزه و آفریقای مرکزی، عملیات‌های تروریستی به مدیریت آمریکا هستیم، اما متأسفانه سازمان ملل هیچ واکنشی نسبت به این اقدامات نداشته است اما به مجازات قاچاقچیان مواد مخدر اعتراض می‌شود.

وی با اعلام اینکه اظهارات و گزارشات احمد شهید برای ایران هیچ محلی از اعراب ندارد، تصریح کرد: قطعا گزارشات وی تماما دروغ و اشتباه بوده و این گزارش فاقد وجاهت قانون است.

حسینی با بیان اینکه غرب مقوله حقوق بشر را به‌عنوان حربه‌ای برای افزایش فشار به جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مستقل مطرح کرده است، افزود‌: به‌طور حتم این اقدامات برای نظام ایران هیچ ارزشی ندارد، زیرا دنیا می‌داند که رویکرد غرب به‌ویژه آمریکا درباره حقوق بشر سیاسی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه منافقین مهم‌ترین پایگاه اطلاعاتی احمد شهید برای تهیه گزارش درباره وضعیت حقوق بشر ایران است، گفت: اعضای گروهک تروریستی منافقین که دستشان به خون مردم منطقه آلوده است خود باید برای جنایت‌هایی که در حق ملت‌های ایران و عراق مرتکب شدند محاکمه و مجازات شوند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، ادامه داد: متأسفانه حقوق بشر از نظر غرب تنها زمانی معنا پیدا می‌کند که از آن به‌عنوان ابزار برای پیشبرد منافع غرب استفاده شود.

 

گزارش احمد‌ شهید مغرضانه است/ تلاش سازمان ‌ملل برای تحمیل حقوق ‌بشر غربی به کشورهای ‌اسلامی

احمد شوهانی با اشاره به گزارش جدید احمد شهید درباره حقوق بشر در ایران، گفت: قطعا اقدام و گزارش اخیر سازمان ملل درباره حقوق بشر ایران سراسر مغرضانه و سیاسی است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه  احمد شهید در چند سال اخیر سفری به ایران نداشته، معلوم نیست که وی گزارش‌های خود درباره حقوق بشر ایران چگونه و برپایه چه اطلاعات تدوین و تنظیم می‌کند، زیرا گزارش های شهید برپایه دروغ و سیاه‌نمایی تدوین شده است، از این رو به‌طور حتم منبع اصلی اطلاعات وی گروهک تروریستی منافقین و دستگاه‌های اطلاعاتی غرب است.

وی با بیان اینکه رویکرد احمد شهید و حتی گزارشگران قبلی سازمان ملل درباره حقوق بشر ایران سیاسی بوده است، تصریح کرد:‌ هم‌اکنون در دنیا شاهد نقض حقوق بشر به‌ویژه در کشورهای حامی غرب هستیم، اما سازمان ملل به جای بررسی این اقدامات و وضعیت این کشورها، تنها به‌دنبال سیاه‌نمایی در ایران است.

شوهانی با اعلام اینکه گزارش‌های احمد شهید درباره حقوق بشر ایران قابل پیش‌بینی و یک جانبه است، افزود: متأسفانه احمد شهید در گزارش‌های خود تنها از یک منبع خاص استفاده می‌کند، که آن منبع اطلاعاتی سال‌های طولانی است که با مردم و نظام ایران دشمنی دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه غرب به‌دنبال تحمیل حقوق بشر غربی  و تضعیف کشورهای اسلامی است، یادآور شد: گزارشات احمد شهید از نظر فعالیت‌های حقوق بشری هیچ ارزشی ندارد و ایران هیچ بهایی به این گزارش‌ها نمی‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از گزارش‌گران منصف و واقع‌نگر در تمام زمینه‌ها استقبال می‌کند، گفت:‌ اسلام درباره حقوق انسان‌ها و حتی حق موجودات زنده تأکیدات بسیاری داشته است، از این‌رو سازمان ملل باید در راستای وظایف اصلی خود خارج از سیاسی‌کاری و اقدامات مغرضانه در جهت تحقق و پیگیری حقوق انسان ها در تمام جهان اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet