شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1393/01/06 10:08:04
سرویس اجتماعی
آلیا:

ناکامی بیمه زنان خانه‌دار در سال 92 به دلیل بار مالی/ دولت در سال جدید لایحه ارایه کند

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه پیگیری‌های مجلس برای بیمه زنان خانه‌دار در سال گذشته بی‌نتیجه ماند،‌ گفت: این طرح به دلیل داشتن بارمالی از سوی شورای نگهبان رد شد بنابراین لازم است در سال جاری دولت با ارایه لایحه‌ای به مجلس بیمه زنان خانه‌دار را تعیین تکلیف کند.
ناکامی بیمه زنان خانه‌دار در سال 92 به دلیل بار مالی/ دولت در سال جدید لایحه ارایه کند عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه پیگیری‌های مجلس برای بیمه زنان خانه‌دار در سال گذشته بی‌نتیجه ماند،‌ گفت: این طرح به دلیل داشتن بارمالی از سوی شورای نگهبان رد شد بنابراین لازم است در سال جاری دولت با ارایه لایحه‌ای به مجلس بیمه زنان خانه‌دار را تعیین تکلیف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43026.jpg ناکامی,بیمه,زنان,خانه‌دار,,در,سال,92,به,دلیل,بار,مالی/,دولت,در,سال,جدید,لایحه,ارایه,کند Icana

فاطمه آلیا در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری تلاش‌ها برای به نتیجه رسیدن بیمه زنان خانه‌دار در سال گذشته، افزود: با توجه به اهمیت بحث بیمه‌ زنان خانه‌دار، در بودجه سال 92 با تصویب 100 میلیارد تومان، دولت را مکلف کردیم تا نسبت به بیمه کردن 200 هزار نفر از زنان خانه‌دار با اولویت زنان سرپرست خانوار اقدام کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: بر اساس مصوبه مذکور قرار بود طی 5 سال تعداد یک میلیون نفر از زنان خانه‌دار بیمه شوند که بر همین اساس وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اعلام کرد که تا پایان سال 92، 200 هزار نفر از این زنان تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با یادآوری بی‌توجهی دولت نسبت به کاهش اعتبارات بیمه زنان‌خانه‌دار در بودجه سال 93،‌ تصریح کرد:‌ متاسفانه دولت 85 درصد 100 میلیارد تومان اعتبارات این حوزه را کاهش و مبلغ 15 میلیارد تومان را به تصویب رساند همین امر باعث خواهد شد بیمه زنان خانه‌دار با چالش جدی مواجه شود.

آلیا، تاکید کرد: متاسفانه مبلغ 100 میلیارد تومان در بودجه 93 دیده نشد و حتی پیگیری‌های مجلس نیز بی‌نتیجه  ماند زیرا بیمه‌شدن زنان خانه‌دار باید هرسال ادامه داشته باشد و نمی‌توان این کار را تنها در زمانی کوتاه انجام داد براین اساس این مبلغ بعد از رفت و برگشت به شورای نگهبان مورد موافقت قرار نگرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: امید است دولت امسال لایحه‌ای برای بیمه شدن زنان‌ خانه‌دار به مجلس ارایه کره و در این لایحه نیز منابع مالی آن را مشخص کند زیرا بیمه شدن زنان خانه‌دار به دلیل داشتن بارمالی، در مجلس بی‌نتیجه ماند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet