هدر موبایل
1393/01/04 10:02:10
سرویس اجتماعی
ارزیابی عزیزی‌فارسانی از حوزه سلامت در سالی که گذشت؛

افزایش تولیدات داخلی دارو در سال گذشته/نیمه نخست92 سخت‌ترین روزهای حوزه سلامت بود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از وضعیت نابسامان حوزه سلامت در نیمه اول سال ۹۲، افزود: نگاه دولت جدید برای سامان دادن به حوزه سلامت کشور به گونه‌ای بود که بسیاری از مشکلات این حوزه از جمله کمبود و افزایش قیمت دارو در نیمه دوم سال تا حدود زیادی از میان برداشته شد.
افزایش تولیدات داخلی دارو در سال گذشته/نیمه نخست92 سخت‌ترین روزهای حوزه سلامت بود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از وضعیت نابسامان حوزه سلامت در نیمه اول سال 92، افزود: نگاه دولت جدید برای سامان دادن به حوزه سلامت کشور به گونه‌ای بود که بسیاری از مشکلات این حوزه از جمله کمبود و افزایش قیمت دارو در نیمه دوم سال تا حدود زیادی از میان برداشته شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43229.jpg افزایش,تولیدات,داخلی,دارو,در,سال,گذشته/نیمه,نخست92,سخت‌ترین,روزهای,حوزه,سلامت,بود Icana

حمیدرضا عزیزی‌فارسانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره مشکلات دارو در سال 92، افزود: متاسفانه در نیمه اول سال 92 مشکلات زیادی در حوزه تامین دارو و نحوه دسترسی بیماران به داروها وجود داشت.

نماینده مردم کیار، کوهرنگ، اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مشکلات یاد شده در حوزه سلامت در 4 ماهه اول سال گذشته نمود بیشتری یافت به گونه‌ای که بسیاری از بیماران را با چالش جدی مواجه و برخی نیز به زیر خط فقر کشیده شدند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با یادآوری نگاه دولت یازدهم برای سامان دادن به حوزه سلامت، ‌تصریح کرد: خوشبختانه با روی کارآمدن دولت یازدهم، نگاه و توجه ویژه‌ای به بخش سلامت به ویژه تامین دارو برای بیماران شد به نحوی که قیمت دارو متعادل و دسترسی به داروها برای بیماران تسهیل شد.

عزیزی‌فارسانی، تاکید کرد: البته با وجود آنکه در انتهای سال 92 مشکل خاصی درباره کمبود دارو و قیمت آن وجود نداشت اما با این وجود داروهای برخی بیماران با افزایش قیمت مواجه بود.

وی ادامه داد: ناگفته نماند که با روی کارآمدن دکتر هاشمی وزیر بهداشت مشکل بیمه داروها نیز تا حدودی مرتفع شد و تولیدات داخلی نیز افزایش یافت اما با این حال در سال گذشته تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله زیادی در پیش بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: امید است در سال جاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اتخاذ تصمیماتی درست تمام کمبودهای دارویی سال گذشته را برطرف سازد و قیمت همه داروها برای بیماران کاهش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet