خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/24 15:27:12
سرویس صحن
حاجی دلیگانی در اخطار قانون اساسی:

دیدارهای برخلاف شأن دیپلماتیک چه زمانی متوقف می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دیدارهای برخلاف شأن دیپلماتیک چه زمانی متوقف می‌شود ، گفت: تا کنون هیچ اقدامی برای جلوگیری از دیدار هیأت های پارلمانی با سران فتنه صورت نگرفته است.
دیدارهای برخلاف شأن دیپلماتیک چه زمانی متوقف می‌شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دیدارهای برخلاف شأن دیپلماتیک چه زمانی متوقف می‌شود ، گفت: تا کنون هیچ اقدامی برای جلوگیری از دیدار هیأت های پارلمانی با سران فتنه صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/44573.jpg دیدارهای,برخلاف,شأن,دیپلماتیک,چه,زمانی,متوقف,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (شنبه 24اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی گفت: اولین اخطار مربوط به اصل 67 است که همه ما قسم یاد کردیم که همواره حافظ استقلال کشور باشیم و همچنین اصل 152، 153 و 154 که تصریح می کند ما بایستی از استقلال کشور حفاظت کرده و نه سلطه گر و نه زیر بار سلطه دیگران قرار بگیریم.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در احادیث داریم که یک مسلمان و یک مؤمن از یک جا دو بار گزیده نمی شود اما علی رغم این حدیث شاهد هستیم که کمتر از ظرف دو ماه که از ورود هیأت پارلمانی اروپا به ایران می گذرد در یک اقدامی که برخلاف همه شئونات دیپلماتیک است با دو نفر که وطن فروشی آنها به همه تأیید شده است دیدار کرده و بعد از آن و پس از ورود اشتون به ایران وی دزدانه دیدارهای اینچنینی را انجام می دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در اینجا می خواهم سؤال کرده و به وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات و وزارت کشور تذکر دهم که حد این گونه اقدامات کجاست اگر مجددا هیأتی دیگر پس از ورود به ایران چنین حرکتی را انجام دهند چه اقداماتی انجام می دهیم تا اکنون دو بار شاهد اینگونه رفتارهای غیر دیپلماتیک بوده ایم اما هیچ اقدام مناسبی برای جلوگیری از تکرار آنها صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ما واقعا جوابی برای موکلین نداریم از شما استدعا دارم که براساس ماده 110 در این جهت به مسئولین تذکرات لازم را بدهید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet