هدر موبایل
1387/12/04 15:48:00
سرویس صحن

خباز خواستار تدبیر مجلس برای رفع مشکلات کشاورزان شد

"محمدرضا خباز" با برشمردن برخی از مشکلاتی که در حال حاضر کشاورزان با آنها مواجهند، از مجلس خواست برای رفع این مشکلات تدبیر کند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد چهارمین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه ما را در پیشگاه خدا و تاریخ و وجدان خویش سربلند خواهد کرد، ادای وظیفه است که باید بدون هیچ حب و بغضی به وظیفه خود در ابعاد مختلف فکر کرده و عمل کنیم.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی در آستانه دو تصمیم بزرگ قرار دارد؛ تصویب بودجه سال 1388 به عنوان آخرین بودجه برنامه پنج ساله چهارم از یک سو و لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها از سوی دیگر به عنوان دو موضوع اساسی در مجلس مطرح است که نمایندگان می‌بایست در جهت تصویب هر کدام از این دو موضوع با کار کارشناسی و علمی اقدام کنند.

خباز ادامه داد: تصویب بودجه 88 به عنوان آخرین بودجه پنجساله چهارم مطرح است، اگر چه در سه ساله اخیر به برنامه کمتر توجه شده اما باید ملاک کار را در این خصوص رعایت کنیم.

نماینده مردم کاشمر با بیان اینکه طرح هدفمند کردن یارانه‌ها چند وقتی است که با قول پرداخت 50 تا 70 هزار تومان به مردم، بیان شده تاکید کرد: لازم است در این خصوص نیز با نگاه کارشناسی، بدون عجله و کار علمی موضوع را پیگیری کنیم و در این میان نیز باید از دیوان محاسبات به واسطه اقدامات صورت گرفته در خصوص این موضوع تقدیر کرد.

خباز گفت: در بررسی اولیه بودجه، 44 هزار میلیارد تومان عدم تحقق وجود دارد و از طرفی 26 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی قابل اجرا نیست و گمان می‌رود دولت در سال آینده اصلاحیه‌ای برای تغییر بودجه عمرانی و جاری خواهد آورد که تبعاتی را بدنبال خواهد داشت

نماینده مردم کاشمر اظهار داشت: تنظیم‌کنندگان بودجه اعتبار مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان تبلیغات را کاهش دادند و بودجه برخی موسسات را افزایش که لازم است در این خصوص در مجلس اصلاح شود.

وی گفت: امروز کشاورزان کشور با افزایش قیمت کود و بذر مواجهند و واردات پنبه و کشمش چینی لطمات زیادی را به جامعه کشاورزی کشور وارد کرده و همین طور جدول برداشت از چاه‌های کشاورزی اخیرا تدوین شده این قشر را با مشکلات اساسی روبرو کرده است.

خباز در پایان یادآور شد: در نطق‌های پیشین نیز به وزارتین جهاد کشاورزی و نیرو در خصوص عکس‌العمل موثر نسبت به این موضوع یادآوری شده بود وحتی طومار نمایندگان مبنی بر عدم واردات پنبه در زمان برداشت پنبه هرگز اجرایی نشد و کشاورزان بامشکلات بسیاری در این حوزه مواجهند که باید مجلس در این خصوص تدبیر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet